1. YAZARLAR

  2. Faruk ŞİMŞEK

  3. Yeni Diyarbakırspor mu?
Faruk ŞİMŞEK

Faruk ŞİMŞEK

Diyarinsesi.Org Halkla İlişkiler
Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni Diyarbakırspor mu?

A+A-

Yeni Diyarbakırspor kulübünün ilk kurucusu Bedirhan Akyol'dur. 2 sezon öncesi şuan ki mevcut Yeni Diyarbakırspor başkanı ile yaptıkları görüşmeye istinaden, Sayın Akyol daha önce kurduğu Yeni Diyarbakırspor'daki bütün görevlerini diğer ortağına devir etmiştir.

Yeni Diyarbakırspor kuruluş aşamasındayken Sayın Vekil İçten'in, Bedirhan Akyol'a tavsiyesi sonucunda kurulan bir kulüptür. Bedirhan Akyol'un 25 yıldır kendi cebinden maddi ve manevi anlamda spora verdikleri hala belleklerde.

Sayın vekil İçten'in açıklaması, Yeni Diyarbakırspor cephesinden çok farklı noktalara çekilmiştir. Mevcut  Yeni Diyarbakırspor yönetimi devlet tarafından hiçbir şekilde destek almayacaklarını kendi öz kaynakları ile bir futbol Kulübü olarak idare edeceklerini her seferinde deklare ediyorlar. Kesinlikle bu düşünce çok doğru, fakat bir de madalyonun diğer yüzüne bakmak lazım. Diyarbakır kentimize 33.000 kişilik UEFA standartlarında bir stadyum inşa edilecek. Bu stadyumu kim yapacak, Devlet mi yoksa Yeni Diyarbakırspor yönetimi mi?... Elbetteki devlet eliyle inşa edilecek. Peki Yeni Diyarbakırspor bu stadyumda maçlarını oynamayacak mı? Devlet ve siyaset şimdi Yeni Diyarbakırspor'a bulaştı mı? Soruları revaçta.

Diyarbakır'a T.F.F geliyor herkes can kurban… Şimdi herkes diyecek ki TFF özerk bir kurum hadi ordan.. Sadece kağıt üzerinde özerk bir kurum...

İç sahada 3 maçını hakem hatasıyla kaybettiğin zaman bağrıcaksın, feryat figan edeceksin nerede milletvekilleri nerede bakan diye….

O yüzden açıklama yaparken biraz daha usturuplu, dikkatli ve mantıklı açıklamalar yapılması gerekir…

Biraz'da Yeni Diyarbakırspor takımını konuşalım
Yeni Diyarbakırspor bu sezon ilk kez profesyonel olarak 3. Lig'de mücadele etmesine rağmen kağıt üzerinde iyi bir performans sergilemiştir. Unutmamak lazım ki futbol kağıt üzerinde yazılanlara bakmıyor. Saha'da verdiğin mücadele'ye puan veriyor.  Şimdiden bazı kesimler şampiyonluk seslerini bir hayli yükseltmiş.Eğer bu sesler yükselirse ligin ilk yarısında nasıl bir durumda olacağımızı herkes görecek. Unutulmaması bir durum var ki; futbol bilgi ve beceri isteyen bir endüstridir.

Yeni Diyarbakırspor kulübünün başarısı beni elbette mutlu eder, sonuçta Diyarbakır kentinin takımıdır.

İsim değişikliği
Diyarbakırspor'un ismi geçen haftalarda Yıldız 21 Gençlikspor olarak değiştirildi. Diyarbakırspor ismi marka tescili için bazı kesimler Türk patent endüstrisine başvuru yapmışlar. 6 aylık süre zarfında kimse Diyarbakırspor ismine müracaat etmez ise ilk kim müracaat etmişse o kişi “DİYARBAKIRSPOR” ismini şirketi adına veya kendisi adına tescil eder. Ama bir den fazla kişi müracaat etmiş ise o zaman yargı yolu gözükeceğe benziyor.

Türk Patent Endüstrisi verilerine göre şuan Diyarbakırspor isim ve logo hakkı 2006-10746 tescil numarası ile DİYARBAKIRSPOR KLUBÜ DERNEĞİ adına vekili ise BİHTER TEZCAN TATAR'dir.

Ya bu kişi ile görüşüp isim ve marka hakkını devir alacaklar, ya da başka bir formül bulacaklar.

Yeni Diyarbakırspor şirketleştiği için muhtemelen “DİYARBAKIRSPOR” markasını kendi şirket bünyesine katacak. Ya sonra acaba ilerleyen yıllarda kulüp bu ismi tekrar halka iade eder mi yoksa bir bedel karşılığında bir yerlere satar mı? Sonuçta Yeni Diyarbakırspor klübü A.Ş olarak yani Anonim Şirketi olarak şuan ticaret hayatına devam ediyor.

Son olarak bir zamanlar Yeni Diyarbakırspor'a, ya bu takımda otobüs firmasıdır diyenler, şimdi Yeni Diyarbakırspor'un peşinden koşuyorlar çok ilginç değil mi? Yoksa onlarda otobüs firmasının muavinleri mi?

Sizce?

Önceki ve Sonraki Yazılar