1. YAZARLAR

  2. Yılmaz ACU

  3. TEŞEKKÜRLER ERCAN GİRİŞEN BEY
Yılmaz ACU

Yılmaz ACU

Gazeteci / Yazar (Derman Baba)
Yazarın Tüm Yazıları >

TEŞEKKÜRLER ERCAN GİRİŞEN BEY

A+A-

Bir kez daha merhabalar, sevgili okurlarımız. Yine bir köşe yazısında sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Diyarbakır’ın sevilen simalarını köşeme taşıyacağımı ve onların başarılı çalışmalarını anlatacağımı, her zaman köşe yazılarımda belirtmiştim gözetmeksizin, herhangi bir çıkar beklemeden hizmet eden değerli insanlara da köşemde yer vermek istiyorum. Hangi sektör olursa olsun fark etmez. Yeter ki, Allah rızası dahilinde çaba sarf etsin. Onların hepsinin başımızın üstünde yeri vardır.

Bu haftaki yazımda yine  çok değerli sevdiğim gizli bir yardımsever işadamını anlatacağım. Gözlerim neyi gördüyse o insani hizmetleri abartısız siz değerli okuyucularıma  duyuracağımı defalarca söyledim. Bugünkü köşemi ömrünü insanlığa hizmete adamış Diyarbakır için çok önemli değerli bir isim olan iş adamı Ercan Girişen kardeşimi köşemde anlatmak istiyorum.

Sevgili okurlarım, Ercan Girişen kardeşimi yıllardır tanırım, hayır hasenat işleri uğraştığımdan kendisine defalarca gönderdiğim fakir, yoksul ve yardıma muhtaç insanların dertlerine çözüm getirdiğini biliyorum ayrıca kapısına giden kim olursa olsun sıkıntılarını çözerek karşılığında ise sadece bir hayır duasını alan cefakar ve vefakar bir insandır. Beni de defalarca tembihlemiştir bak bu hayırlardan dolayı ismim bir yerlerde geçmesin yardımların gizli olan makbuldür diye ikazda bulunuyordur. Ama ben sevgili kardeşimin yaptığı bu hayırlı davranışları köşemde siz değerli okuyucularımla paylaşmaktan bir sıkıntı görmüyorum.

Evet sevgili okurlarım bu değerli kardeşimin ara ara ziyaretine giderim Rabbime yemin içerimki sadece bir yemeğini yemişim bir çayını içmişimdir. Fakir fukara konusunda  bugüne kadar 300’den fazla fakir yardıma muhtaç insanları kendisine götürdüm kendiside eliyle az ve çok kapısına gelen ihtiyaç sahiplerine katkıda bulunmuştur. Ben kendisinden razıyım Allah’ta razı olsun inşallah. Güler yüzlü sevecen merhametli bir yardımseverdir Ercan Girişen beyefendi kardeşimi ne kadar anlatsam bu köşemde inanın yerini dolduramam. Sayısız şirketleri olan yanında yüzlerce insanın ekmek yediği bu değerli kardeşim en büyük servetinin kendisine edilen dualar olduğunu da ziyaretine gittiğim her fırsatta dile getirip durur.

Adeta bir güneş gibi parlayan tüm olanaklarını seferber ederek toplum yararına hizmet eden fakir fukarayı gözeten bu tür değerlerimize sahip çıkmalı ve onları taktir etmeliyiz diye düşünüyorum.

İyiki Ercan Girişen gibi güzel insanlarımız var. İyi ki, böylesi güzel insanları tanıma fırsatım yıllar önce oldu. Cenab-ı Allah’tan niyazımız, bu güzel insanların sayılarının artmasıdır. Eğitim, spor, sanat, ticaret, sağlık, kısacası hangi sektör olursa olsun fark etmez. Peygamberler ve sahabeler beldesine kim hizmet ederse etsin bende, Allah’ın izniyle köşemde onure edeceğim.

Yaklaşık  6 yıldır bu köşemde sizlerle buluşarak, hem Diyarbakır’ın sorunları ve bu sorunların çözüm yollarını paylaşıyorum. Hem de bu müstesna kente hizmet sunmak için elinden gelen bütün çabayı gösteren insanları hayırseverleri  dile getiriyorum. Amacım herhangi bir zümreye veya birilerine yaranmak değil. Şu fani dünyada, taş üstüne tay koyanları, insanların hayrı için bir çivi dahi çakanları dile getirip, onları teşvik etmek.

Yıldız gibi parlayan sevgili  değerli kardeşim Ercan Girişen beyefendi gibi değerleri onure etmek için bu köşeyi kullanacağımı her zaman söylemişimdir. Ercan Girişen kardeşime de ‘sizinle ilgili bir köşe yazısı yazacağım’ dediğimde, kabul etmemişti. Çünkü reklam peşinde değil, sadece ve sadece, Allah rızası için halka  en iyi şekilde layıkıyla hayır yapabilmenin mücadelesini veriyor. Hal böyle olunca, ben de ondan izinsin yazdım bu yazıyı. Muhtemelen okuduğunda bana sitem edecektir. Mazlumların babası sevgili Ercan Girişen  gerçekten bütün Diyarbakır halkı olarak sana müteşekkiriz.

İnanın sevgili okurlarım, bir mevki eline geçince insanlara tepeden bakan, burnuyla konuşan, onları hor gören nicelerini gördüm. Bunların içinde doktordan tutun, daire müdürlerine kadar her tür meslek grubundan insanlara rastladım. Kendisini dev aynasında gören cücelerdi aslında bunlar. Ama hiç kimse onları hayır dualarıyla yad etmiyor. Çünkü bu kadim kentten çok şey aldılar, ama maalesef hiçbir şey vermediler. Öyle kolay değil insanlık yapmak, herkese de kısmet olmuyor. İnsanlığı en güzelliğiyle ve layıkıyla yapan değerli  Ercan Girişen kardeşime sonsuz teşekkür ediyorum. O nedenle kendisinin hakkını ödeyemem. Beni tanıyanlar çok iyi bilirler, ince eler, sık dokurum. Kimseyi kolay kolay eleştirmem ve övmem. Olayın mahiyetin tam olarak anlamadan yorum yapmam.

 

Allah’ın rızasıyla şereflenmek için çaba gösterenlere canım fedadır. Rabbim’in rızası için yaptığım hizmetler, bana dua olarak geri dönüyor. Dünyaya değiştirmem bu duaları. Rabbim; herkese nasip buyurmaz bu nimetleri. İnsanlığı ve güzel huyuyla, Diyarbakır’da çok büyük çevreye sahip, saygınlığı, asil kişiliği, beyefendiliği ve hürmetkârlığı ile halkın gönlünde taht kuran hümanist ruhlu güzel bir insandır sevgili hocamız. Kapısına gelen kim olursa olsun, Din, dil, ırk veya parti ayırımı yapmayan, kapısı hep açık, mütevazı ve tam bir görev adamıdır. İnsana insan olduğu için değer veren bu kıymetli şahsiyet, bir dürüstlük ve merhamet abidesidir. Halk arasında deriz ya, ‘Yiğidi öldür, ama hakkını ver’ Çok güler yüzlü neşeli bir yapısı var yıllardır tanırım bilirim İnsanlığa en güzel vazifeyi yerine getiriyor. Hayır, hasenat işlerini de seven bir yapıya sahiptir.

 

Bir insan için dualar almak, ne büyük bir servettir gerçekten. Devletini ve bayrağını seven bu fedakâr insanların kıymetini bilmeli ve onlara daha üst hizmetler sunabilmesi için zemin hazırlamalıyız diye düşünüyorum. Değerli okuyucularım benim görüşüm bu yönde. Hangi kurum veya kuruluş olursa olsun fark etmez. Esas olan hizmettir, gerisi bence eziyettir. Kim ne derse desin bizler hizmet için varız, insanlık için varız, Bize düşen de bu insanlarımıza dua etmektir. İyi ki varsın güzel insan, en kalbi dilekler, selam ,saygı ve dualarımla.

38744654_250727845761537_6283624801445609472_n.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar