1. YAZARLAR

  2. Yılmaz ACU

  3. TERÖR HER ZAMAN İNSANLIĞI HEDEF ALMIŞTIR.
Yılmaz ACU

Yılmaz ACU

Gazeteci / Yazar (Derman Baba)
Yazarın Tüm Yazıları >

TERÖR HER ZAMAN İNSANLIĞI HEDEF ALMIŞTIR.

A+A-

Sevgili okurlarım,

Geçtiğimiz gün Hakkari’de yaşanan ve Nurcan Karakaya ile 11 aylık bebeği Bedirhan’ın şehit düşmesiyle sonuçlanan kalleşçe, adice, haince, vahşice gerçekleştirilen terör saldırısı yüreğimizi dağladı. Türkiye terör denen sarmalın içinde yaklaşık 40 yıldır acılar yaşıyor. İlk değil, yeni değil fakat kahpeliğin boyutu her gün artıyor.

Terörü kim destekliyorsa Allah’ın laneti üzerinde olsun inşallah. Düşünsenize henüz 11 aylık bebek ve daha ömrünün baharında bir anne kilolarca patlayıcı ile hain bir saldırı sonucu şehit ediliyor. Bu insanlıkmıdır, bunun için diyebileceğim tek kelime var yazıklar olsun ve yine diyorum ki terörü kim destekliyorsa imanından şüphe ederim.

Sevgili okurlarım, her zaman belirttiğim üzere alçak terör belasının devletimize vermiş olduğu zarar anlatılmayacak kadar azdır. Suriye ve Irak’ın hali ortada, onbinlerce çocuk yetim, onbinlerce kadın dul kaldı. Bakın arkadaşlar devletin ekmeğini yiyen zebaniler devlete ihanet ediyorlar er veya geç bu zalimler Allah’a hesap verecektirler. Bu zalimlerin yaptıkları yanlarına kar kalmayacaktır, Allah bunun hesabını soracaktır.

11 aylık şehit Bedirhan bebek ve annesinin cenaze törenini izlerken yüreğim dağlandı kahroldum heleki, acılı baba Astsubay Serkan Karakaya’yı törende bebeğinin yastığı ile gördüğümde gözyaşlarıma hakim olamadım gece boyu ağladım durdum. Düşünsenize bir baba 11 aylık bebeği ve çok sevdiği eşinin öldürülmesine şahit oluyor, aman Allah’ım ne zalimce bir şey bunu reva görenler insan olamaz Rabbim bu zalimleri kahru perişan eylesin.

Elhamdulillah biz büyük bir ülkeyiz büyük bir devletiz, biriz beraberiz ve bu terör belasının üstesinden geleceğiz. Şehit Bedirhan bebek ve annesinin cenaze törenine katılan çok kıymetli Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gözlerinde gördüğüm kararlılıkta bu terör belasının kökünün kuruyacağı inancındayım. Değerli Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın terör konusundaki hassasiyetini çok iyi bilenlerden biriyim, ülkemiz için elinden gelenin her daim fazlasını yapan başkanımız her daim de halkın yanında olarak ta halkın sevgisini kazanıyor. Allah ondan binlerce kez razı olsun ve onu başımızdan eksik etmesin.

Sevgili okurlarım,

40 yıldır kirli bir savaş ülkemizde devam ediyor paylaşılmayacak ne var anlamıyorum, 15 Temmuz hain darbe girişimini hiçbir zaman unutmayacağız hain, alçak ve adi bir örgüt olan FETÖ terör örgütü ve elebaşısı Fethullah Gülen ve örgütünün gerçekleştirmek istediği darbe girişimi sırasında o kanlı gecede 245 vatandaşımız şehit olmuş, 2196 vatandaşımızda yaralanmıştı ve kahraman halkımız terörün karşısında durmuş teröristlere ve onların destekçilerine prim vermemiştir. Devletimiz ve değerli Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın titiz çalışmaları ile 2 yıllık kısa bir sürede devletin bir çok kademesine sığan bu alçak örgütün alçak mensuplarını temizlemeyi başardı.

Halkımız artık huzur istiyor, gördünüz hendekler kazıldı, başta Sur ilçemiz olmak üzere bir çok ilimizde ve ilçemizde yuvalar söndü, onlarca asker ve polisimiz şehit oldu. Bunları yapanların hiçmi vicdanları yok anlamak mümkün değil. Bakın dostlar, terör insanlık suçudur. Mesele kişilerin değil insanlığın meselesidir. Bu kahpeliklere karşı Devlet, millet, iktidar ve muhalefet tek ses tek yürek olsun artık… Toplum olarak devletin yanında olunmalı… Kahraman silahlı kuvvetlerimizle omuz omuza olunmalıdır ki; Kardeşliğimiz kalleşliklere karşı bir mana kazansın…

 

 Sosyal  paylaşım sitelerinde  teröre pek çok insan tepki gösteriyor neden korkuyorsunuz ölüm olsada teröre binlerce defa lanet gelsin. Biz devletimizi bayrağımız vatanımızı halkımızı seviyoruz  millet aç perişan halde teröre giden paranın haddi hesabı yok  terör  ekonomiyi vuruyor insanlığı vuruyor, terör belası her şeye zarar veriyor yatırımlar duruyor işsizlik olunca yuvalar sönüyor. Yoksul kesimler bu terörün oluşturduğu ortam nedeniyle ekonomik darbe yiyor. Özel yatırımlar darbe yediği için işsizlik de artıyor. Bu da, yoksulluğa yol açıyor ve insanlar bunun ekonomik bedelini sonuçta ödemiş oluyorlar.

Bölge halkının 40 yıldır terör belasıyla iç-içe yaşadı “Artık yeter” demek lazım, gerçekten Türkiye’de terörün hiçbir dayanağı olamaz, hiçbir bahanesi olamaz. Bunu yapanlar, eline silah alıp terör yapanlar o halkın aslında düşmanlarıdır, Halka en büyük zararı veren kesimlerdir. Terörizm mikrobu; cehalet, inançsızlık, ırkçılık, adaletsizlik, fakirlik, kontrolsüz zenginlik, faiz, içki, alkol, zina, kumar, esrar ve eroin bağımlılığı bataklığında yayılır! Ve bu bataklık devamlı terörist yetiştirir!

Sevgili okurlarım son olarak bunu bilmenizi isterimki, ben 40 yıldır insanlıkla mücadele ederek mazlumların yanında yer almışım, arkamda hiçbir mal varlığım yoktur sadece duadan bir servetim olmamıştır, en büyük servetim halkımızın yapmış olduğu dualardır. İnsanlıkla mücadelem ömrümün sonuna devam edecektir. Allah devletimizin eksikliğini vermesin ve yazıma “Artık yeter insanlar ölmesin” sözüyle son verirken siz değerli okuyucularımı Allah’a emanet ediyor hepinizi sonsuz selamlıyorum.

Selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar