1. YAZARLAR

  2. Yılmaz ACU

  3. Şehit askerlerimize beraber bizlerde donduk
Yılmaz ACU

Yılmaz ACU

Gazeteci / Yazar (Derman Baba)
Yazarın Tüm Yazıları >

Şehit askerlerimize beraber bizlerde donduk

A+A-

Sevgili okurlarım gün geçmiyor ki yüreğimizi parçalayan, içimizi yakmayan haberler duyulmasın. Kırk yılı aşkın bir zamandır süregelen bu terör belası her defasında yüreğimizi parçalıyor.

Son olarak geçtiğimiz gün Tunceli'nin Nazımiye ilçesi Sarıyayla köyü kırsalında operasyon yürüten Tunceli İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı JÖH timleri, kar yağışı, soğuk hava ve tipiye yakalandı. Sisin de etkili olmasıyla zor şartlarda kalan JÖH timi için bölgeye kurtarma ekipleri sevk edildi. Donma tehlikesi geçiren Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel (23) ve Jandarma Uzman Çavuş Ferruh Dikmen (26) Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. ‘Hipotermi’ tanısı konulan Türkel ve Dikmen tüm çabalara rağmen şehit oldu.

Askerlerimizin şehit haberlerini gözyaşları arasında izledim, onlarla beraber sanki bende toprağa gömüldüm o kadar çok üzüldüm ki gözyaşlarıma günlerdir hakim olamıyorum. Yazık günah bir anne ve baba akrabalar sevenleri arkadaşları bu kötü haberi asla unutmazlar içim kan ağlıyor ve elimden bir şey gelmiyor. İhanet çetelerini, terör örgütlerini seven zalim insanlıktan nasip almamış hainler elinize kına yakın.

Bu ölüm insanlık ayıbıdır canını vatanı için seve seve vermiş iki değerli kardeşimin donarak şehit olması tüm Türkiye'yi hepimizi derin den üzdü. Öyle kolay değil 2 aslanlar gibi kardeşimizin vefatı. Biz sıcak yataklarımızda uyuyoruz onlar ise yani vatanını milletin seven kıymet veren kardeşlerim ise bizler rahat edelim diye şehit oluyor. Acımız büyüktür...

Türkiye terör denen sarmalın içinde yaklaşık 40 yıldır acılar yaşıyor. İlk değil, yeni değil fakat kahpeliğin boyutu her gün artıyor. Terörü kim destekliyorsa Allah’ın laneti üzerinde olsun inşallah. Bu insanlıkmıdır, bunun için diyebileceğim tek kelime var yazıklar olsun ve yine diyorum ki terörü kim destekliyorsa imanından şüphe ederim.

Sevgili okurlarım, her zaman belirttiğim üzere alçak terör belasının devletimize vermiş olduğu zarar anlatılmayacak kadar çoktur. Suriye ve Irak’ın hali ortada, on binlerce çocuk yetim, on binlerce kadın dul kaldı. Bakın arkadaşlar devletin ekmeğini yiyen zebaniler devlete ihanet ediyorlar er veya geç bu zalimler Allah’a hesap verecektirler. Bu zalimlerin yaptıkları yanlarına kar kalmayacaktır, Allah bunun hesabını soracaktır. Bu yapılanlar insanlığa sığarmı, bu şehit kardeşlerimizin anaları, babaları, kardeşleri, sevenleri, arkadaşları nasıl bu acıyı unutacaklar. İşte terörün alçak iç yüzü ortadadır. Devletin ekmeğini yiyip devlete ihanet etmeleri insanlık dışıdır onbinlerce bacımızı analarımızı dul bıraktılar onbinlerce öksüz yetim çocuk bıraktılar tonlarca bomba atarak bebekleri öldürmek insanlıkmıdır, devletin polisin askerini öldürmek insanlıkmıdır, halkı öldürmek insanlıkmıdır...

Elhamdulillah biz büyük bir ülkeyiz büyük bir devletiz, biriz beraberiz ve bu terör belasının üstesinden geleceğiz. Terörün dini dili ırkı yoktur her zaman insanlığı hedef alıyor. Biz devletimizi bayrağımız vatanımızı halkımızı seviyoruz millet aç perişan halde teröre giden paranın haddi hesabı yok terör ekonomiyi vuruyor insanlığı vuruyor, terör belası her şeye zarar veriyor yatırımlar duruyor işsizlik olunca yuvalar sönüyor. Yoksul kesimler bu terörün oluşturduğu ortam nedeniyle ekonomik darbe yiyor. Özel yatırımlar darbe yediği için işsizlik de artıyor. Bu da, yoksulluğa yol açıyor ve insanlar bunun ekonomik bedelini sonuçta ödemiş oluyorlar.

Bölge halkının 40 yıldır terör belasıyla iç-içe yaşadı “Artık yeter” demek lazım, gerçekten Türkiye’de terörün hiçbir dayanağı olamaz, hiçbir bahanesi olamaz. Bunu yapanlar, eline silah alıp terör yapanlar o halkın aslında düşmanlarıdır, Halka en büyük zararı veren kesimlerdir. Terörizm mikrobu; cehalet, inançsızlık, ırkçılık, adaletsizlik, fakirlik, kontrolsüz zenginlik, faiz, içki, alkol, zina, kumar, esrar ve eroin bağımlılığı bataklığında yayılır! Ve bu bataklık devamlı terörist yetiştirir!

Halkımız artık huzur istiyor, gördünüz hendekler kazıldı, başta Sur ilçemiz olmak üzere bir çok ilimizde ve ilçemizde yuvalar söndü, onlarca asker ve polisimiz şehit oldu. Bunları yapanların hiçmi vicdanları yok anlamak mümkün değil. Bakın dostlar, terör insanlık suçudur. Mesele kişilerin değil insanlığın meselesidir. Bu kahpeliklere karşı Devlet, millet, iktidar ve muhalefet tek ses tek yürek olsun artık… Toplum olarak devletin yanında olunmalı… Kahraman silahlı kuvvetlerimizle omuz omuza olunmalıdır ki; Kardeşliğimiz kalleşliklere karşı bir mana kazansın…

Selam saygı dua ile

Önceki ve Sonraki Yazılar