1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. MARDİN’DEN BASKETBOL SESLERİ
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

MARDİN’DEN BASKETBOL SESLERİ

A+A-

Sporun hele basketbolun hele de bayan basketbolunun bir şehirde olması spor adına büyük bir atılımdır.  İşte böylesine güzel ve böylesine büyük bir arılımdan bahsedeceğim sizlere. 
    Atılımımız bölgemizin güzide ili Mardin’den geldi. Mardin ilimiz son dönemlerde basketbola özelliklede kadın basketboluna yaptığı büyük atılımlarla bütün Türkiye’ye adından bahsettirmesi bizlere hem sevinç yaşatıyor hem de gurur veriyor. 


    Zira kısa bir süre önce Kadınlar Türkiye Kupası sekizli final maçlarına ev sahipliği ile muhteşem bir organizasyon ile gerçekleştirerek bu atılımım temelini attı.
    Şimdi ise Mardin Büyükşehir Belediye Spor Kulübü adı altında Kadınlar birinci liginde yer alarak bu atılımı taçlandırdı. 


    Bu güzel işler ha demekle olmuyor biliyormusunuz? 
    Aslında bu oluşumdan ilk günden beri haberim vardı. İlk duyduğumda önce heyecanlandım. Sonra da sanırım bu yıl olmayacak diye hayıflanmıştım. Sonra baktık ki 3 ay gibi kısa bir sürede kulüp kuruldu. Lige katılma şartları sağlandı. Kura çekimi derken takım şu anda Edremit’te yapılan Kadınlar Basketbol Ligi Federasyon Kupasın katıldı. Çok iyi bildiğim ve ilk günden beri takip ettiğim için söylüyorum bunları.  

mardin-2.jpg
    Evet bu işte Mardin Basketboluna yıllardır büyük emekler vermiş olan Sevgili Münir BİLGİCi  hocamız ve ekibinin geceli gündüzlü süren olağanüstü katkısı ile gerçekleştiğini gördüm. 


    Sevgili Münir Hocam olaya o kadar hakim ki, bölgemizdeki il olan bu oluşumu başta Mardin Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN olmak üzere herkese o kadar güzel dile getirmiş ki. Bu oluşumun Mardin’e, Mardin Basketboluna, Mardin’deki Spora, Mardin’deki bayanlarımız ve kızlarımıza, Mardin’in tanıtımına getirisini, götürüsünü anlatarak bu işin benimsenmesini sağladı. En basit söylemde, Bu takımımız bu ligde olduğu sürece, binlerce insanımızın ziyaret ettiği Basketbol Federasyonumuzun internet sayfasında Mardin Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ismi orada var olacaktır.  Sonra ekibini oluşturdu. Dediğim gibi şu anda Federasyon Kupasındalar. Aldığım habere göre de ilk maçlarını kazanmışlar.  


    Her zaman dediğimiz gibi bu işler gönül işidir. Gönül olmazsa 3 ay gibi kısa bir zamanda sıfırdan bir takım kurup buralara gelmez. 


  merdin.jpg  Gördük ki bu gönül Mardin Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN’da ve ekibinde var.
    Gördük ki bu gönül sevgili Münir BİLGİCİ’de var.
    Gördük ki bu gönül Münir hocamın ekibinde var. 
    Öyle ki takımın başına Türkiye Bayan Basketbol Milli Takımız ki şu anda İspanya’da Dünya Kupasında bulunan Milli Takım Yardımcı Antrenörü Selen ERDEM’i getirdiklerine göre bu gönül sevgili Selen hocamızda var.
    Gördük ki bu gönül tüm Mardin’de var. 


    Şimdi bizim ne peki? 
Öncelikle Mardin’deki herkesin ama istisnasız herkesin, sonra da bölgemizdeki herkesin yine istisnasız bu takıma sahip çıkması lazım. Hem de canı gönülden olmalı bu sahiplik.  
Şunu da dile getireyim.  Sahip çıkılıp çıkılmadığının takipçiliğini de bizzat ben yapacağım.  Olan biten her şeyi de tüm kamuoyu ile paylaşacağım. Diyarbakır’da olmama rağmen bu takımın tüm maçlarını takip edeceğim. Başta Mardin Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN olmak üzere, sevgili Münir BİLGİCİ, Baş Antrenör sevgili Selen ERDEM, sporcularından, malzemecisine kadar. Seyircisinden sokaktaki kardeşlerimize kadar elimden geldiğince herkesle görüşüp takımla ilgili her şeyi kamuoyuna bildireceğim. Bunu kendime ve bölgeme bir borç ve görev biliyorum. 


Teşekkürler Mardin Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN.
Teşekkürler sevgili Münir Bilgici,
Teşekkürler Mardin…
 

Önceki ve Sonraki Yazılar