1. YAZARLAR

  2. Veysel KILIÇ

  3. Kral Çıplak!
Veysel KILIÇ

Veysel KILIÇ

Diyarbakırlılar Dernek Başkanı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kral Çıplak!

A+A-

2012-2013 sezonu sonunda Bölgesel Ligden gelerek, büyük çaplı bütçeler sonunda geçen koskoca 5 sezon heba oldu gitti. Tabiri caizse aynı tas, aynı hamam hatalar silsilesi devam ediyor.  Her yıl aynı sorunlar, önümüzdeki sezon ders alınır diye tükenen ümitler.

Maalesef bir gerçek var, Diyarbekirspor'da büyük bir yönetim zaafiyeti var ve bunlar çok belirgin olarak maalesef gün yüzüne çıkıyor akabinde, sahaya yansıyor. 

Bu sezon daha 13. hafta dolmadan 2. hocasını da kapı önüne koyan bu kulüpte bazı şeylerin yanlış gittiği çok açık ortada. Klavuz ve karga misali, kulübün içinde hemegonya kurmuş menejerin baş sorumlu olduğu ayan beyan ortada. Ama nedense yönetim üstü bir şekilde dokunulmazlığı varki, kimse bu insana hesap soramıyor.

Diyarbekirspor şampiyonluğa gidiyorsa özellikle yukarıdaki takımlarla oynadığı karşılaşmaları kazanması gerekir. Şu ana kadar alınan tüm puanlar hep alt sıralardaki takımlardan geldi ve gözler boyandı. Üstteki raiplerine hem de evinde kaybediyorsan bu ligi şampiyon tamamlayamazsın. Bu her sene aynı şekilde gidiyor, rakibini yenemezsen nasıl üstüne çıkacaksın. Hele evinde oynadığın karşılaşmada taraftarının desteğinin arkana almışsın, her şey senin lehine kaybettiysen altta kalırsın. Bu her sezon aynı şekilde oluyor, sürekli alt sıra ve orta sıralara üstünlük kurarsan ancak play-off içinde kalırsın ve saçma sapan bir maç sonunda seni evine yollarlar o sezon yine ah vah edersin.

Sezon başında  bu takımın bu teknik yönetimle ve bu basiretsiz menejer ile başarılı olamayacağını dediğimiz için sevdiğimiz  dostlar  tepki  göstermiş karşılıklı  üzülmüştük . Hatta bu menajer beyefendi, bizi bazı dostlarımıza jurnalleyerek takım  için önerdiğimiz bir futbolcu hemşehrimiz  takıma  alınmadığı  için  böyle  dedigimizi  beyan ederek  güzel bir algı  yaratmıştı.

Takımdaki  tek *KRAL  benim,  ben ne istersem  o  olur havasındaki  bu  şahsiyet  için  6  hafta önce TRT KÜRDİ  de Yılmaz BAY  ın sunduğu spor proğramında demiştim ki  **KRAL  ÇIPLAK  **

Sevgili Yılmaz BAY  demişti ki  kim bu çıplak bizde bilelim ?  İşte  o  şahsiyet,   bu menejerin ta kendisi.. orada  devam  ettiği  sürece  takım  yani, DİYARBEKİRSPOR şampiyon olamaz.

Dost acı söyler, doğru söyleyeni, yanlış insanlar sevmezler, istemezler. Burada kişilerin hiç bir önemi yok, bu takım Diyarbakırspor Misyonu üstlenerek yola çıkmıştı. Bu şekilde bırakın Diyarbakırspor'u,  D harfini bile üstlenemez. Açıkcası mantık yürütmekte zorlandığım bazı sorular var, Yönetim mi Kulübü yönetiyor, Menajer mi Yönetimi yönetiyor. Biz bu ayrımı yapamadık, biri çıksın anlatsın. Bu şekilde 11 tane Messi getirsen başarıyı yakalamazsın, sorun sahada değil, sorun daha geride.

Bir konu daha var ki, yönetime sormak lazım. hafta sonu çok önemli bir karşılaşman var ve hocanı gönderiyorsan bir gün sonra yeni hocanı getirmen lazım. B planı olmayan hesapsız işlerin sonuhüsrandır. Bu sezona da el sallamadan Kulüp içinde acilen bir yapılanma şart. Yönetim nedir, kim hangi görevdedir, kim ne iş yapıyor hiç bir şey belli değil. Bir bakkal dükkanında bile bir disiplin ve yapılanma varken, bu kulüpte yoksa herkes hatayı önce kendinde arasın. 5 Yıldır bu kulübün bir tane basın sorumlusu, futbol şube sorumlusu, veya yöneticileri kimdir bilen var mı. Sanırım tüm yetkiler menejere verilip tasarruf mu yaplıyor.. 

Bİzden söylemesi. Saygılar.

Önceki ve Sonraki Yazılar