1. YAZARLAR

  2. Ali Fikri IŞIK

  3. İlhanlı’nın Futbol Aklı.
Ali Fikri IŞIK

Ali Fikri IŞIK

Gazeteci ve Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

İlhanlı’nın Futbol Aklı.

A+A-

 

Bu takımın tek karar verici merci Feyzi İlhanlı’dır. Dolayısıyla günahıyla sevabıyla her şey Onun hanesine yazılacaktır. Teknik heyete karar veren o. Sportif direktöre karar veren o. Bu teknik heyet ile futbol bilgisi tartışmalı sportif direktörün yapılandırdığı takıma çuvalla para ödeyen de o. Durum kesinlikle böyle. Madem durum kesinlikle böyle o zamanda bütün olumsuzluklardan sorumlu olan da Feyzi İlhanlı’dır.

Darıca Gençlerbirliği maçını kazanmaya inanmış bir tek kişi göremedim sahada. Teknik direktör desen, yaptığı bütün iş Darıca’nın oyun planını engellemek. Buna da aklı yetmediği için ortaya ciddi ciddi engelleyici bir plan koyamamış.

Şu kadarını söyleyeyim, eğer bu maça Diyarbekirspor teknik direktörsüz çıksaydı, sonuç asla ve kata bu olmazdı. Diyarbekirspor, Darıca’yı düşünmek yerine biraz oynasaydı yine maçın sonucu böyle şekillenmezdi.

Bütün maç boyunca deli danalar gibi koşturup durdu Diyarbekirspor. Bu oyundan kışlık erzak bile çıkmazdı. Bu oyundan ‘’Kadınbudu köfte’’ bile yapılamazdı. Bu oyun üstüne limon sıkılmış bir çürük patates yemeği. Yetenek deseniz, belki bayat balıkta bulunur ama Diyarbekirspor da asla.

Feyzi İlhanlı’ sanki büyük çaba göstererek, etrafına futboldan bihaber insanları toplamakta mahir bir insan! İnanamıyorum bu futbol cahilleri onu futboldan anladıklarına bu takımı yöneteceklerini nasıl ikna ediyorlar. Pes doğrusu. Bu adamlar İlhanlı’yı ikna ederken gösterdikleri yeteneklerini neden sahada da göstermiyorlar?

Bu sezonun başında Feyzi İlhanlı’ya bir gurup, insanın huzurunda bir teklifte bulundum. Dedim ki, ‘’takımı bana emanet et. Ben tek yetkili olarak takımın her şeyinden sorumlu olayım. Şunları vaat ediyorum. 1- Ligin 6. Haftasından sonra bu takım lider olacak. Olmasa işime son ver. 2. Bu takım ilk yarıyı lider bitirecek, bitirmese işime son ver. 3. Bu takım ligin bitmesine 5 hafta kala şampiyonluğunu ilan edecek. Eğer bunları gerçekleştirmesem, bana keseceğin her tür cezaya razıyım…’’

İkna olmadı. ‘’Bana göster dedi daha önceki başarılarını:….!’’ Tek gerekçesi de buydu.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar