1. YAZARLAR

  2. Ali YILMAZ (Misafir Yazar)

  3. Diyarbakırspor Efsanesi Ayağa Kalktı
Ali YILMAZ (Misafir Yazar)

Ali YILMAZ (Misafir Yazar)

Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbakırspor Efsanesi Ayağa Kalktı

A+A-

    Diıyarbakırspor 1.amatör ligde fırtına gibi esmeye devam ediyor Bu hafta Özel İdare Ay sporu 8-0 la geçen Diyarbakırspor rakiplerine göz dağı veridi Eksikleri olmasına rağmen maçlarını farklı kazanmasını bilen Diyarbakırsporu 1.amatör ligde de olsa zevk ve heyecan  veriyor.


   Diyarbakırspor Benim şehrimin takımı amatör ligde olsa da ben şehrimin ismi taşıyan Diyarbakırsporla gurur duyuyorum .Takip etmek benim bu şehre vefa borcumdur.Amatör maçlarda bile olsa hala hakemlerden kurtulamadı. Oynadığı 3 maçta 14 gol atıp 2 gol yiyen Diyarbakırspor rakiplerine göz dağı veriyor. Sezona geç başlayan sıkıntıları eksikleri  olmasına rağmen 1.amatör kümenin en çok can yakan takımı.


   Üç milyonluk bir şehir Diyarbakırsporu yalnız bıraktı Diyarbakırspor şimdi Şehmus Akyıl başkanlığında yaşamak için direniyor Kendi evinde misafir gibi Şimdilik Kaya pınar belediyesinin tesislerinde idman yapıyor   sporcuların  araç servis ihtiyaçlarını  Büyük şehir belediyesi karşılıyor Kulüp binası için bir iş adamının verdiği daire kullanılıyor.
     Bu şehirdeki bütün takımlara saygı duyuyorum başarılı olsunlar. Ben Diyarbakırspor dan  duyduğum heyecanı diğer takımların maçlarında  duymuyorum.En büyük isteğim Diyarbakırspor ismi yaşasın Profesyonel lige çıksın şampiyon olmasın  bu şehri temsil etsin bize yeter . 


    Bitirmek için çok uğraştırdılar kapattılar armasını satılar  kulübü talan etiller bitmedi.kapısına kilit vurdular sosyal tesislerini elinden alıp yolcu pansiyonu yaptılar Seyran tepedeki idman sahasını elinden aldılar.Yedi yıl  Diyarbakırspor hiç bir lige katılmadı.


     Diyarbakırsporun bu yıl  küllerinden yeniden doğması   Diyarbakırsporun varlığı sportif alanda başarılı olması bazılarının ateşini çok yükselti. Yıllarca şehir olarak Diyarbakırsporun eksikliğini çok hissettik Bir çok alternatif üretildi trilyonlarca paralar harcandı son altı yılda zaman boşa gitti Kimsenin aklına 11 trilyon borcu olan Diyarbakırspor gelmedi.


     Bizler çok vefasız bir şehiriz kendi kent takımımıza çok zarar verdik sahip çıkmadık Kapatılması için herkes kuyusunu kazdı yabancılar bizi uyuttu Diyarbakırlı  olarak bizler hep sesiz kaldık Herkes kafasını kuma gömdü şimdi hesap zamanı Kafasını kuma gömenlerin  arkalarını kollayacak kimsede yok er geç adalet mahkemede de tecelli edecek .Hırsızlar mahkemede hesap verecek.Efsane bu şehre heyecan vermeye devam edecek.

Önceki ve Sonraki Yazılar