1. WEB TV

  2. SPOR

  3. Futbol dünyasında ilk! işte o skandal ve rezalet görüntüler

Futbol dünyasında ilk! işte o skandal ve rezalet görüntüler

DİYARBAKIR - Bugün Sakarya'da oynanan karşılaşmada, gerek maç öncesi ,maç sırasında ve maç sonrasında Amedspor ırkçı saldırılara maruz kaldı.Kaynak: Amedspor'a ırkçı saldırı!

TFF 2.Lig karşılaşması Sakaryaspor - Amed SF arasında bu akşam oynanan karşılaşmanın skorundan çok maç içerisinde ve sonrasında Güneydoğu ekibine karşı yapılan insanlık dışı ırkçı tutum maça damga vurdu.

ALTI ÜSTÜ BİR MAÇ DEĞİLMİŞ

İl Güvenlik kuırulu kararı Amed SF takımının taraftarlarının alınmadığı karşılaşmada, maçın başından itibaren sahaya yabancı maddeler atan ve ırkçı tezahüratlar yapan ev sahibi taraftarlar, maç sonrasında ise Amedsporlu futbolculara bu kez fiili saldırılar meydana geldi.

DOSTLUĞUNUZ BATSIN

Diyarbakır'da görev yapan halkın sevgilisi şehit emniyet müdürü  rahmetli Gaffar Okkan'nın memleketi nedeniyle, Diyarbakır'da ki her karşılaşma öncesinde çiçeklerle, büyük dostluk ve sevgiyle karşılanan Sakaryasporlu taraftarların düşmanca tutumu Diyarbakırlı sporseverlerce tepkiyle karşılandı. Diyarbakırspor Azrailler Grubu yaptığı yazılı açıklamada; "Bugün Sakarya da oynan maçta şehrimizin takımı AMEDSPOR'A Sakarya taraftarlarının ve Tatangaların söylediği besteler ve yaptıkları saldırılar bizleri derinden üzmüştür. Bizler Tatangaları dost bildik ve sürekli iletişim halinde olduk. Hafta içi yaptığımız telefon görüşmesinde bu Şehrin takımlarının bir olduğunu taraftarlarının aynı evde yaşayan kardeşler olduğunu belirttik ve kaldı ki öyle zaten. Herhangi bir küfür ve saldırının olmamasını ve yakışık kalmayacağını kendilerine ilettik Ama bu akşam ki maçta yapılanlar göz önünde.
Yapılan küfürlü tezahüratların ve saldırıların tüm DİYARBAKIR'A ve AZRAİLLER GRUBUNA yapıldığını belirtmek isteriz.
AZRAİLLER GRUBU olarak bu olaya müdahil olanları sert dille kınadığımızı ve AMEDSPORUN sahipsiz olmadığını tüm kamuoyuna belirtmek isteriz. Yakışmadı size yakıştıramadık.. Kardeşlerimize yapılanlar bize yapılmıştır.
Bize böyle dostluklar lazım değil!" denildi.

MAÇ DEĞİL SANKİ SAVAŞ TAMTAMLARI

Amedspor'a karşı düşmanca  ve savaş gibi bir şekilde maçtan çıktıklarını belirten Amedspor yönetcileri olaylara sert tepki gösterdi.

Amedspor Kulüp Medya Sorumlusu Şaban Yerlikaya, saldırıya uğradıklarını,maç başlamadan önce de Sakaryaspor taraftarları tarafından skordbord tabelalarında savaş görüntüleri gösterildiğini ifade etti.

Yerlikaya, şunları kaydetti

“Biz savaşmaya değil, maç oynamaya geldik. Müsabakada görevli 570 polis, 30 jandarma ve 100 özel güvenlik toplam 700 görevli, sporcularımız ve hocalarımızın olduğu yedek kulübesini koruyamadı.

Kulübede bulunan hocalarımız ve sporcularımıza hakaret edildi ve yabancı madde atıldı, görevliler de tüm bu olanlara adeta göz yumarak taşkınlık yapanlar için tabiri caizse kılını bile kıpırdatmadı. Emniyet, orada taşkınlık çıkaran 1 kişiyi gözaltına alsa bu kadar uzamayacaktı.”

Özellikle ırkçı tutum ve saldırılara açıkca çok hassas bir tutum sergileyen TFF ve yönetimlerinin bu karşılaşma sonrası Sakarayaspo'a nasıl bir tavır sergileyeceği ise ilerleyen günelrde belli olacak.

 

Kaynak: Amedspor'a ırkçı saldırı!

Benzer Videolar