1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ziya Gökalp Öğrenci Yurdundan Yemene Yardım Büyük Destek
Ziya Gökalp Öğrenci Yurdundan Yemene Yardım Büyük Destek

Ziya Gökalp Öğrenci Yurdundan Yemene Yardım Büyük Destek

Türkiye Diyanet Vakfı'nın Yemendeki yardım çalışmalarına destek veren kamu kurum kuruluş ve stk'lar arasına bir yenisi eklendi. Bu kapsamda Kredi Yurtlar Kurumu Bünyesinde bulunan Diyarbakır Ziya Gökalp Kız Öğrenci Yurdu kampanya başlatarak üniversite bünyesinde çeşitli bölümlerde okuyan Kız öğrenciler olarak büyük bir destek sağladı.

A+A-

Yemen’e Öğrencilerden Büyük Destek

“Yemen Yerinde Bizlerde olabilirdik, Kardeşlerimiz için Harçlıklarınızı Paylaşın” ve “Yemen’deki açlık için seferber olduk” sloganlarıyla yardım kampanyası başlatan Kredi Yurtlar Kurumu Ziya Gökalp Kız Yurdu Öğrencileri, kısa sürede Öğrenci ve öğretmen dayanışmasıyla toplanan tutar Türkiye Diyanet Vakfı Diyarbakır Subesi hesabına yatırılırken hazırlanan Bağış Makbuzu ise Il Müftülüğü Makam Odasında düzenlenen törenle Il Müftüsü Yavuz Selim Karabayır adına Il Müftü Yardımcısı Nihat Koç tarafından Öğrenci ve Öğretmenlerine teslim edildi.

“İnşallah ömrünüz boyunca yardım eden insanlar olacaksınız”

Öğrenci ve öğretmenlere teşekkürlerini dile getiren Il Müftü Yardımcısı Nihat Koç “Sizin Yemenle ya da masum coğrafyalarla ilgilenmeniz, oralarda sıkıntı içerisinde yaşayan insanların dertleriyle dertlenmeniz çok değerli. Yaptığınız bu yardımınız mazlumların yüreğini aydınlatacak. Onların dertlerine derman olacak. Ağlayan anaların, babaların çocukların gözyaşlarını dindirecek. İnşallah ömrünüz boyunca da yardım eden insanlar olacaksınız. Sizlerin pırıl pırıl bu halinizin ülkemize de katkı sağlayacağına inanıyorum.” dedi.