1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Zabıta ekipleri arasında gerginlik
Zabıta ekipleri arasında gerginlik

Zabıta ekipleri arasında gerginlik

Nispetiye Caddesi'nde Beşiktaş Belediyesi zabıta ekipleri ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri arasında kaldırım yenileme çalışmaları nedeniyle gerginlik yaşandı.

A+A-

Gerginlik üzerine çok sayıda polis ekibi buraya sevk edildi. Olay yerine gelen Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleriyle tartıştı.

Tartışma arbedeye dönüşünce Hazinedar da arada kaldı. Polisin ve çevredekilerin araya girmesiyle gerginlik sona erdi. Hazinedar, Beşiktaş Belediyesi zabıta ekiplerini olay yerinden çekti. Murat Hazinedar, kaldırım yenileme çalışmalarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından engellendiğini iddia etti. 

"ÇALIŞMALARIMIZ ENGELLENDİ"

Murat Hazinedar, "15 yıldır Büyükşehir Belediyesi Beşiktaş'a çivi çakmamıştır. Ben özellikle 3 yıldır, bunu rica etmiyorum adeta yalvardım. Beşiktaş yaşlı bir şehir , yaşlılarımız var engellilerimiz var, yollarımız, kaldırımlarımız çok kötü bir durumda. Bunu lütfen yapın. Sokaklar bizde olduğu gibi özellikle ana arterlerde büyük sorunlarımız var. Çok yoğun bir nüfus var, çok yoğun bir insan trafiği var. Bu insan trafiğini doğru yönetebilmek özellikle engelli ve yaşlılar için ana arterlerimize özelikle Nispetiye , Çırağan, Dolmabahçe, Barbaros Bulvarı gibi bölgelerimizde çivi çakmıyor. Çakmadılar, çakmadılar en sonunda biz yapmaya başladık. Ve yaptığımızı da engellediler. Önemli olan hizmetin halkımıza Beşiktaş'a ulaşması. Biz bu kadar olumlu tavır sergilememize rağmen sürekli engelleniyoruz. Normalde onların yükümlülüğünde olan yerde siz yapmıyorsanız biz yapacağız dedik. Biz yapmaya kalktık ve engellendik. Devlet kurumlarının memur arkadaşlarımızın birbirinin karşısına dikmek maalesef siyasetin yapmaması gereken birşey" dedi.

HAZİNEDAR'DAN NİSPETİYE'DEKİ OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA 

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, bugün Etiler Nispetiye'de yaşanan olayla ilgili açıklama yaptı. "Arzu etmediğimiz, bir gerginlik yaşanmıştır, hiçbir zaman ne ben ne de ekibim devletle karşı karşıya gelmeyiz, benim isyanımın tek nedeni, Beşiktaş halkına hak ettiği hizmeti sunmak, hizmetlerimiz engellendiği gibi İBB tarafından yapılmayınca, bu duruma tepki göstermek zorunda kaldık." dedi. 

Murat Hazinedar'ın konuya ilişkin açıklaması şöyle: 

Beşiktaş, Etiler, Nisbetiye Caddesi'ndeki kaldırım yenileme çalışmalarımız İBB tarafından engellenmiştir. Halkımıza hizmet konusundaki kararlılığımız ve haklılığımız ile baş edemeyince TOMA ve Çevik Kuvvet ekiplerini göndererek bir devlet kurumu ile emniyet teşkilatımızı karşı karşıya getirmişlerdir. Hayatım boyunca devlet saygısını benimsemiş biri olarak bu durumu üzüntü ile karşıladım. Emniyet teşkilatımızı zor durumda bırakmamak adına kaldırım yenileme çalışmalarımızı şimdilik durdurmuş bulunmaktayız.

Her şey kamuoyunun gözü önüne serilmiştir, Hak doğrunun yanındadır. Beşiktaş halkına söz veriyorum o kaldırımlar yapılacak Beşiktaş halkımız istediği hizmeti alacak, bugünkü mücadelemizin nedeni buydu.