1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yöresel kıyafetlere beklenen ilgi gösterilmedi
Yöresel kıyafetlere beklenen ilgi gösterilmedi

Yöresel kıyafetlere beklenen ilgi gösterilmedi

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da her yıl Nevruz Bayramı öncesi büyük rağbet gören ve mağazalarda tükenme noktasına gelen yöresel kıyafetlere bu yıl beklenen ilgi gösterilmedi.

A+A-

Yöresel kıyafet mağazası işleten Medeni Güzel, eskiden vatandaşların Nevruz’a bir ay kala heyecanlandığını belirterek, artık o heyecanı göremediklerini anlattı. 

Her yıl Nevruz Bayramı öncesi büyük rağbet gören ve mağazalarda tükenme noktasına gelen yöresel kıyafetlere ilgi, bu yıl beklenenin altında kaldı. Yöresel kıyafet üreten ve satan esnaflar, iş yapamamaktan yakındı. Yıllardır yöresel kıyafet sattığını anlatan Medeni Güzel adlı esnaf, “Eskiden Nevruz’a bir ay kala müşteri telaşlanıyordu, heyecanlanıyordu.

Nevruz hazırlıkları yapıyordu. Şuanda o eski heyecanı göremiyoruz. Şuana kadar Nevruz ile ilgili herhangi bir siparişimiz yok. Satış oluyor ama tabi Nevruz ile ilgili değil düğün için alanlar var. Özellikle Nevruz’a giden bizden alanlar daha olmamıştır. Bir iki yıl önce daha farklı, daha heyecanlı daha telaşlıydı. Şuanda o telaş, o Nevruz heyecanı kalmamış” dedi. 

(EEI-MP-Y)

20.03.2017 10:21:01 TSI
NNNN