1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. YGS sınavı sonuçları açıklandı mı?
YGS sınavı sonuçları açıklandı mı?

YGS sınavı sonuçları açıklandı mı?

Milyonlarca kişinin katıldığı YGS sınavının ne zaman gerçekleşeceği merak konusu oldu. ÖSYM'den YGS adayları için önemli bir güncelleme duyurusu yapıldı.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) YGS ve LYS adayları için önemli açıklamalarda bulundu. YGS ve LYS başvurularında e-okul'dan bilgisi gelmeyen adaylar bilgilerini açılan sistem sayesinde "https://kkis.osym.gov.tr" adresinden güncelleme yapabilecekler.

ÖSYM'DEN YGS DUYURUSU

2017-YGS/LYS başvurularında, e-okul’dan eğitim bilgisi gelmeyen adayların bilgilerinin kontrol, güncelleme ve teyit işlemlerinin yapılabilmesi için Kamu Kurumları İşlemleri Sistemi 17 Mart 2017 tarihinde açılacaktır.
 
Adayların bireysel olarak veya ortaöğretim kurumlarının doğrudan Merkezimize yapacakları değişiklik/düzeltme talepleri kabul edilmeyecektir.
 
https://kkis.osym.gov.tr kullanıcı bilgileri https://bmis.osym.gov.tr kullanıcı bilgileri ile aynıdır. https://kkis.osym.gov.tr kullanıcı bilgilerini hatırlamayan Okul Müdürlükleri bu bilgilerini, 444 6796 (ÖSYM) numaralı Çağrı Merkezinden öğrenebileceklerdir.

YGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
 
Üniversiteye girişin birinci aşaması olan ve 2 milyon 265 bin 902 adayın başvurduğu Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın soruları geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Öğrenciler şimdi de YGS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. 
 
ÖSYM’nin yayınlamış olduğu sınav takvimine göre YGS sonuçlarının açıklanma tarihi 28 Mart 2017 olarak belirtilmektedir.
 
LYS TARİHLERİ
 
LYS-4 (Sosyal Bilimler): 10 Haziran
 
LYS-1 (Matematik): 11 Haziran
 
LYS-2 (Fen Bilimleri) ve LYS-5 (Yabancı Dil): 17 Haziran
 
LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya): 18 Haziran