1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yenişehir Belediyesinden mobil diş sağlığı ekibi
Yenişehir Belediyesinden mobil diş sağlığı ekibi

Yenişehir Belediyesinden mobil diş sağlığı ekibi

DİYARBAKIR - Yenişehir Belediyesi'nin başlatmış olduğu çocuklara yönelik diş sağlığı, bakımı ve taraması çalışmaları devam ediyor.

A+A-

Öğrencilere Yönelik Ağız ve Diş Sağlığı Taramaları Devam Ediyor

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal'ın talimatıyla tam teçhizatlı ağız ve diş bakım aracı diş hekimi, diş teknisyen ve yardımcı personel ile birlikte ilçe okullarında hizmet vermeye devam ediyor.

Yenişehir Belediyesi’nden Öğrencilere Diş Bakım Seti

Yeni eğitim öğretim döneminin başlaması ile Yenişehir'e bağlı mahallelerdeki anaokulu ve ilköğretim okullarında öğrenimlerine devam eden öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi, diş fırçalama teknikleri hakkında bilgilendirme ile fissür örtücü uygulaması yapılıyor.

Fissür örtücü uygulamasının amacı azı dişlerinin çürüğe elverişli girinti ve oluklarında besin birikimini önlemek, bu yüzeyleri daha kolay fırçalanır hale getirmek ve çürük riskini minimuma indirmektir. Ayrıca ziyaret edilen okullardaki öğrencilere ilçe belediyesi tarafından ücretsiz diş bakım seti dağıtıldı.

Öğrencilerle Buluştuk

Program dahilinde çalışmalarına devam eden Yenişehir Belediyesi ağı ve diş sağlığı ekibi minik öğrencilerle buluşarak ağız ve diş sağlığı eğitimi vermeye aralıksız devam ediyor. Çocukların ağız ve diş sağlığının önemini kavramaları için başlatılan bu uygulama ilçede ki diğer okullarda da genişletilerek devam edeceği kaydedildi.