1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yasaklar Kalkmazsa bu liglerde olmayacağız
Yasaklar Kalkmazsa bu liglerde olmayacağız

Yasaklar Kalkmazsa bu liglerde olmayacağız

DİYARBAKIR - Geçtiğimiz hafta sonu deplasmanda Sivas Belediyespor karşılaşmasına çıkmayan Amedspor, taraftarlarına uygulanan deplasman yasakları kalkmadığı takdirde bundan sonra da kalan maçlara çıkmayacağı açıklandı.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG

 BİZİ SİYASALLAŞTIRMAK İSTİYORLAR

Amedspor Kulüp Başkanı Nurullah Edemen, ortada büyük bir adaletsizlik ve çifte standart olduğunun altını çizerek  “Özellike bu kulübün adının Amedspor olarak değişmesinin ardından başlayan bir süreç var. Kulübümüze 60 maçın 41’inde deplasman yasağı uygulanıyor. Bu kabul edilebilir bir durum olamaz. Dünyanın ve Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir uygulama yok.  Hep bize siyasal bir takımsınız deniyor. Bizi onlar siyasallaştırıyorlar. Her ifademizde her söyleşimizde ‘biz siyasetten uzak sadece futbolla uğraşan bir futbol kulübüyüz’ dedik. Bu anlamda eşit rekabet koşulları sağlanması gerekir” diye konuştu.

 

AMEDSPOR KARARLI

Edemen “Bu anlamda taraftalarımıza uygulanan ceza kalkmadığı sürece bizlerde hakkımızı aramak adına yönetim kurulu olarak kararlar alacağız. Bize karşı bir art niyet veya farklı bir düşünce varsa veya bizim bu ligde yer almamız istenmiyorsa belki de bu ligde olmayacağız. Hele bu durum sadece Amedspor için yapılıyorsa, o zaman bizi siyasallaştırıyorlar. Biz siyasetten uzak Türkiye'de ki diğer kulüpler gibi sadece bir futbol kulübüyüz. Bu anlamda bizlere uygulanan bu yasakların ciddi şekilde gözden geçirilmesi ve eşit koşullarda rekabetin sağlanıyor olması gerekir.  Taraftarımızın takımlarının yanında olmak istemeleri en doğal haklarıdır.  Deplasman yasağı uygulaması devam ederse yine sahaya çıkmayabiliriz. Bizim bu ligde olmamız istenmiyorsa bu ligde olmayacağız” dedi. 

 

"DURUŞUMUZU BOZMAYACAĞIZ"
Hak arayışında olduklarının altını çizen Edemen, hakkımızı aramak için bir şeyleri göze almak gerekiyordu diyen Edemen; “Yapılan bir çifte standardın olduğunu düşünüyoruz. Hakkınızı aramak, hakkınızı ortaya koymak için bir şeyleri göze almak zorundasınız. Biz de uzun zamandır bunu tartışıyorduk ve böyle bir karar aldık. Bunun sorumluluğu tabi ki yönetim olarak bize aittir. Gerekirse halkımıza, insanımıza bunun hesabını seve seve veririz. Amacımız tabi ki; bu takımın hakkını korumaktır. Puan anlamında baktığınıza TFF’nin statüsü vardır ne gerekiyorsa, ne yapacaklarsa yapacaklar ve illa ki bizler de saygı duyacağız. Ama yapılan bir haksızlık kaynaklı böyle bir karar aldığımız hassasiyetinin göz ardı edilmemesini istiyorum. Düşme hattıyla ilgili tabi ki daha sıkıntılı bir sürece gireceğiz ama bunu da takım olarak daha çok kenetlenerek, performansı daha çok arttırarak o tehlikeli bölgeden uzaklaşmanın da hesabını, kitabını yapacağız. Bizim temel amacımız zaten hakkımızı aramak buraya dikkat çekmektir.

"BODRUM MAÇINA DA ÇIKMAYIZ"

Bundan sonraki süreçte de Amadspor’a hala deplasman yasağı uygulanırsa ki; 15 gün sonra Bodrum maçımız var oraya da öyle bir karar alınırsa biz arkadaşlarımızla onu da tartıştık gerekirse o maça da çıkmayacağız. Onun da karşılığı, yaptırımı ne olması gerekiyorsa bunu da üstleneceğiz. Bunu göze almış durumdayız. Biz bugün bu kulübü yönetiyoruz, karar alabiliriz doğru veya yanlış ama bunun hesabını da halkımıza vermeye hazırız. Her takım gibi bizim de deplasman hakkımız var. Her seyirci gibi bizim seyircinin de gidip takımın deplasmanında desteklemeye hakkı var. Bütün dikkatleri oraya çekmek istiyoruz. Bütün amacımız budur, farklı hiçbir yere çekilmesin. Bunun için ne gerekiyorsa bundan sonra da bu duruşumuzu bozmayacağız” ifadelerini kullandı.