1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yakut: 'Bu kente hizmet ibadettir'
Yakut: 'Bu kente hizmet ibadettir'

Yakut: 'Bu kente hizmet ibadettir'

DİYARBAKIR - Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının düzenlemiş olduğu özel bir turnuva için Diyarbakır'a gelen eski gol kralı Tanju Çolak ile yine bir dönem Galatasaray, Fenerbahçe ve yüzlerce kez Milli takımda yer alan Semih Yuvakuran'a kentte büyük ilgi

A+A-

Diyarbakırspor'un efsane Başkanlarından Dr.Abdurahman Yakut'a ait Yakut Plaza'da yer alan konuk evinde 100'lerce kişi ile buluşan Çolak ile Yuvakuran burada halkla ve taraftarlarla kucaklaşıp, sohbetler edip, resimler çektirdiler.

Diyarbakırspor Kulübü eski başkanlarından Dr.Abdurahman Yakut: Tanju Çolak ve Semih Yuvakuran’ın bölgeyi ve bölge insanlarını çok sevdiğini belirterek, “Her türlü etkinlikte yanımızda yan alıyorlar. Bu anlamda örnek teşkil ediyorlar. Bu organizasyon vasıtasıyla bir kez daha Diyarbakır’a gelip, bizlerle birlikte oldular. Kentimizin yanında olan Tanju Çolak ve Semih Yuvakuran ile etkinliği düzenleyen başsavcımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

1-(1)-001.jpeg

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre'nin davetlisi olarak kente gelen eski milli futbolcular Tanju Çolak ve Semih Yuvakuran, Başsavcı Güre, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İstanbul'da görev yapan Hakim Barış Cihan ile Diyarbakırspor'un eski kulüp Başkanlarından Abdurrahman Yakut'un yemekli davetinde bir araya geldiler.

1-(4)-001.jpeg

"DİYARBAKIR'A HİZMET İBADETTİR"

Yakut Plaza'da Diyarbakır'ı yansıtan harika bir şark köşesi yapan ve kente gelen neredeyse tüm ünlü isimleri burada ağırlayan Dr.Abdurahman Yakut, Tanju Çolak ile Semih Yuvakuran'ı ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Futbol tarihine adını altına harflerle yazdıran defalarca milli formayı giyen Tanju ve Semih'i burada ağırlamaktan mutluluk duyuyorum.

Aynı zamanda İl Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cumali Atilla'ya, organizasyonu gerçekleştiren Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Kamil Erkut Güre'ye, İstanbul'da görev yapan Ceza Mahkemesi Hakimi çok sevdiğim değerli bir isim sayın Barış Cihan'da bizleri onure ederek davetimize katıldılar.

Tüm konuklarımıza yürek dolusu teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum. Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızla ev sahibi konumundayız. Burada bir aile gibiyiz, önemli olan kentimize artı değerler kazandıracak bu tür organizasyonlarda kentimizi layıkıyla temsil etmek bizim asli görevimiz. Peygamberler, Sahabeler, evliyalar kenti Diyarbakır'ımız bana göre dünyanın en müstesna ve en özel yerlerinden biridir, bu kente hizmet bizim için ibadetle eşdeğerdir.  Bu kentin kıymetini bilelim,

Hayatı paylaşmak, insanları sevmek ağırlamak, bu kent insanının doğasında vardır, Bu misafirperverliği göstermek bizim görevimizdir.

1-(3)-001.jpeg