1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yağmura destek geldi
Yağmura destek geldi

Yağmura destek geldi

Diyarbakır Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Prof.Dr Başhekim Yusuf Yağmur'un görevinden alınmasına tepkiler geldi.

A+A-

DİYARBAKIR- Diyarbakır Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi (DEAH) Prof.Dr Başhekim Yusuf Yağmur'un Kamu Hastaneler Birliği uygulaması kapsamından görevinden alınmasına tepki gösteren, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl, Diyarbakır Girişimci İşadamları Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Korkutata ve Türkiye Demokratik Ofis Sendikası (Ofis-Sen) Mardin İl Başkanı M.Veysi Yılmaz Yağmurun görevden alınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kente Hizmet Eden Herkesin Önü Açılmalıdır

Kamu Hastaneler Birliği uygulaması nedeniyle tüm başhekimler ve idarecilerin görevlerinin sonlandırılması ve yeniden yapılandırmaya gidilmesini değerlendiren Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl, Yağmur'un kent ve bölge için iyi hizmetlerde bulunduğunu belirterek , "Yusuf Yağmur, Diyarbakır'ımız için çok değerli hizmetlerde bulunmuştur. Bizler isterdik ki, daha iyi yerlere gelsin. Diyarbakır için hizmet eden herkesin önünün açılmasını isteriz. Ama ne yazık ki yeni sisteme göre görevden alındığını duyduk. Ümit ediyoruz ki, Yusuf Yağmur Hocamız, tekrar görevine döner ve kentimiz genelinde daha iyi hizmetlere imza atar. Bölgeye hizmet eden insanlarımızın teşvik edilmesi gerekirken, görevinden alınması kararını son derece yanlış buluyorum''şeklinde konuştu.

Sürekli Çözüm Üretmiştir

Diyarbakır Girişimci İşadamları Derneği (DİGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Korkutata ise Yağmur'un çok kaliteli hizmetlere imza attığını belirterek '' Bölgemizde Yusuf Hocamız gibi yardımsever, hizmet eden bilim adamlarımıza sahip çıkmamız gerekmektedir. Hiçbir ayırım yapmadan kim olursa olsun hastalara sahip çıkan yardımsever bir insandır. İnanıyorum ki Yusuf hocamızı tekrar değerlendirilip güzel görevlere getirilecektir" dedi.

Görevinden Alınma Kararını Manidar Buluyoruz

Öteye yandan Türkiye Demokratik Ofis sendikası (Ofis-Sen) Mardin İl Başkanı M.Veysi Yılmaz ise Yağmur ile ilgili yapmış olduğu açıklamada Yağmur'un görevinde alınması büyük üzüntüye yol açmıştır. Her şeyden önce başlattığı bir dizi projenin süratle tamamlanması için kendisinin görevine iade edilmesi gerekmektedir. Yağmur'a çok ihtiyaç duyulduğu bir dönemde aniden görevinden alınması kararını oldukça manidar buluyoruz.Hayata geçirdiği bir dizi güzel çalışma ve proje gün gibi ortada iken, görevinden alınması kararını üzüntüyle karşılıyoruz''şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

(Osman İçli-İLKHA)