1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. WhatsApp'tan "durum" açıklaması!
WhatsApp'tan "durum" açıklaması!

WhatsApp'tan "durum" açıklaması!

WhatsApp durum güncellemesiyle ilgili açıklama yayınladı.

A+A-

WhatsApp kullanıcıların tepkisini çeken durum güncellemesiyle ilgili açıklama yaptı.Açıklamada, önümüzdeki hafta içinde Android kullanıcıları için eski tip durumu da içeren güncellemelerin dağıtılmaya başlanacağı duyuruldu. iPhone kullanıcıları için daha sonra bu özelliğin getirileceği belirtildi. 
 
WhatsApp'ın açıklaması şöyle:  
 
"Kullanıcılarımızın metin tabanlı durum bildirimlerini özlediğini duyduk. Bu özelliği geri getiriyoruz. Durum profil ayarlarındaki 'Hakkında' sekmesine entegre edildi. Artık listenizdeki kullanıcıların profil isimlerinin yanında yazılı durumunuzu görebileceksiniz. Ayrıca yeni durum özelliği de devam edecek. Fotoğraflı videolu ve GIF'li durum paylaşmaya da devam edebileceksiniz.
 
Bunun için WhatsApp arayüzünden sağ üst bölümde yer alan üç noktalı kısıma tıklayın ve buradan Setting bölümüne ulaşın. Ayarlar menüsüne girdikten sonra isminizin bulunduğu profil kısmınıza basın. Burada Hakkında bölümünde artık yazılı bir durum oluşturabileceğinizi göreceksiniz. Ayrıca orada bulunan hazır durum metinlerinden de kullanabilirsiniz."