1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Volvo Arıza Tespit Cihazı – Ağır Vasıta Oto Arıza Tespit Cihazları
Volvo Arıza Tespit Cihazı – Ağır Vasıta Oto Arıza Tespit Cihazları

Volvo Arıza Tespit Cihazı – Ağır Vasıta Oto Arıza Tespit Cihazları

Teknolojik yeniliklerin en çok kullanıldığı sektörlerden biri de otomotiv sektörüdür.

A+A-

Teknolojik yeniliklerin en çok kullanıldığı sektörlerden biri de otomotiv sektörüdür. Sektörde her yeni üretimde yeni teknolojilerin kullanıldığını görüyoruz. Buna bağlı olarak araçların bakım ve tamirleri için kullanılan cihazların da yeni teknolojilerle üretildiğini görüyoruz. Arıza tespit cihazları şimdi çok daha gelişmiş özelliklere sahiptir. Markaların yetkili servislerinde aracın modeline uygun yazılımı olan arıza tespit cihazları bulunuyor. Arıza tespit cihazıyla araçta bulunan tüm sistemlerdeki arızalar kolayca tespit ediliyor ve tamiri de hızlıca yapılıyor. Elektronik kontrol üniteli araçlardaki arızaların eski yöntemlerle tespiti mümkün değildir. Ancak oto tamircisinin deneyimleri doğrultusunda deneme yanılma yoluyla tamiri yapılabilir ki, bu durumda yanlış tespit ve yanlış müdahale olasılığı çok yüksektir.

Bazen de servislerde ve oto tamircilerinde orijinal olmayan, her araçta ortak kullanılan basit özellikli tespit cihazları kullanılıyor. Bu cihazlarla da doğru arıza tespiti yapılamıyor. Metadiag firmamız her marka ve model araç için özel olarak tasarlanmış ağır vasıta arıza tespit cihazları, binek araç arıza tespit cihazları, iş makinası arıza tespit cihazları üretmektedir. Uygun fiyatlarla satılan cihazlarımız iki yıl garantilidir ve satış sonrası teknik destek de vermekteyiz. Cihazın kullanımı da oldukça kolaydır. Cihaz aracın elektronik kontrol ünitesine bağlanır. Yeni üretilen araçlarda sistemler elektroniktir ve tüm sistemleri elektronik kontrol ünitesi yönetir. Araçtaki sistemlerle ilgili bilgiler bu ünitede kayıt edilmiştir. Bir sistemde arıza meydana geldiğinde burada uyarı ışığı yanar ve arıza haber verilir.

Arıza tespit cihazı bu üniteye bağlandığında hangi sistemde arıza var, arıza hangi nedenden meydana gelmiş, arıza nasıl tamir edilir gibi bilgileri görebiliyorsunuz. Volvo yetkili servislerinde tüm volvo marka araçlarda volvo arıza tespit cihazı ile arıza tespiti yapılmaktadır. Cihazla motor, şanzıman, ABS, gösterge paneli gibi tüm sistemlerde arıza tespiti ve diagnostik işlemlerini yapabilirsiniz. Cihazı alırken tüm yazılım ve destek programları da kurulu olarak size verilmektedir. Arıza tespit cihazıyla arıza okuma-silme, adaptasyon, kalibrasyon, güncel bilgileri görüntüleme gibi işlemleri yapıyorsunuz. Arıza tespit cihazlarıyla arızalar doğru ve net olarak tespit ediliyor, kısa sürede tamiri gerçekleşiyor. Bu da zaman ve para kayıplarını önlüyor.