1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali yardımcılarının adını kullanarak yardım topluyorlar
Vali yardımcılarının adını kullanarak yardım topluyorlar

Vali yardımcılarının adını kullanarak yardım topluyorlar

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da dolandırıcılar bu kez kentin üst düzey yöneticileri, vali yardımcılarının adını kullanarak yardım parası topladılar.

A+A-

Diyarbakır'da bazı art niyetli kişiler Vali Yardımcılarının da isimlerini kullanarak, kanser hastaları olduğunu ve bu konuda Vali Yardımcılarından izin aldıklarını belirterek yardım talep ettikleri ve topladıkları tespit edildi.

 

Valilik basın biriminden yapılan açıklamada, vatandaşların bu tür taleplere kesinlikle itibar etmemeleri hatırlatılarak böyle bir olayla karşılışılması durumunda durumu polise veya 155'e bildirmeleri istendi.

Yapılan açıklamada: "Bu tür İlimizde son dönemlerde bazı art niyetli kişilerin özellikle Vali Yardımcılarımızın isimlerini kullanılarak kanser hastası yakını olduğunu ve Vali Yardımcılarımızdan izin alınarak yardım kampanyası başlatıldığını belirttikleri ve bu şekilde çeşitli kişi ve kuruluşlardan yardım talep ettikleri ve topladıkları tespit edilmiştir.
 
Vatandaşlarımızın bu türden taleplere itibar etmemeleri, böyle bir durumla karşı karşıya kaldıkları zaman en yakın güvenlik birimine haber vermeleri veya Alo 155 Polis İmdat hattını arayarak ilgili kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmaları gerekmektedir.