1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Güzeloğlu’ndan, Jiber’e ziyaret
Vali Güzeloğlu’ndan, Jiber’e ziyaret

Vali Güzeloğlu’ndan, Jiber’e ziyaret

DİYARBAKIR – Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Tekstil Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Jiber Tekstil fabrikasını ziyaret etti.

A+A-

Ziyarete, Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra; Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hayrettin Bahçıvancı, Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş Adamları Derneği Başkanı İhsan Oğurlu ile Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) yetkilileri katıldı.

Jiber Tekstil fabrikası çalışanları ile sohbet eden Vali Güzeloğlu, yetkililerden üretim aşaması ve ürünler hakkında bilgi aldı.  Daha sonra Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler Diyarbakır’da Kurulacak olan Tekstil Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları hakkında değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Fabrika çalışanları ile sohbet eden daha sonra Jiber firmasının kuruluşu ve gelişimi ile ilgili sunum ve toplantıya katıldı. JİBER Tekstil Fabrikasında çalışanlarla bir araya gelen Vali Güzeloğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Diyarbakır’da kurulacak olan Tekstil Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları hakkında değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.