1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Aksoy'dan Kocaköy'e ziyaret
Vali Aksoy'dan Kocaköy'e ziyaret

Vali Aksoy'dan Kocaköy'e ziyaret

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Aile Destek Merkezinin açılışını yapmak ve bir dizi temaslarda bulunmak üzere Kocaköy İlçemizi ziyaret etti.

A+A-

Ziyarette Vali Aksoy'a 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kadircan Kottaş, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Muharrem Karaal ve İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan eşlik etti.
 _dsc9505.jpg
Kocaköy programında İlk olarak Mermer Jandarma Karakolunu ziyaret eden Vali Aksoy burada görev yapan güvenlik güçleri ile bir süre sohbet etti.Daha sonra Kocaköy Kaymakamlığı Aile Destek Merkezinin açılışına katılan Vali Aksoy ve beraberindekileri burada Kocaköy Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yusuf Turhal ile kurum müdürleri karşıladı.

_dsc9629.jpg
 
Açılış programında bir konuşma yapan Kaymakam Turhal şunları söyledi: "İlçemizde eksik olan aile destek merkezini geçen yıl Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na proje sunumu ile gidermeye çalıştık. Açılışını yapacağımız bu yer 3-4 ay öncesine kadar devlet hastanesi olarak kullanılıyordu. Fiziki şartları çok kötü durumdaydı. Yeniledikten sonra şuanda ilçemizin en modern binası olma seviyesine gelmiş vaziyette. Bundan sonra burada kadınlarımızın sosyal hayata katılımı ve mesleki beceriler kazanması konusunda elimizden geleni yapacağız”

_dsc9546.jpg
 
Açılış programında bir konuşma yapan Vali Aksoy ise şunları söyledi: “Çok değerli Kocaköylüler, değerli hanımefendiler, değerli basın mensupları; Bugün Kocaköy Kaymakamlığımızın koordinasyonunda oluşturulan Aile Destek Merkezinin açılışında birlikteyiz. Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Aile Destek Merkezlerimiz ile kadınlarımıza ulaşmak, onların deneyimlerini geliştirmek adına birçok faaliyetler ortaya konuluyor. Burada da bu ihtiyaçtan hareketle Kaymakamlığımızın koordinasyonunda Aile Destek Merkezi projesi planlaması yapıldı ve bugün de açılışa hazır hale getirildi. Çeşitli nedenlerle eğitimini tamamlayamamış kadınlarımıza Aile Destek Merkezlerimizle kendilerini geliştirebilecekleri birçok imkan sunuyoruz.

_dsc9598.jpg

Farklı alanlarda farklı branşlarda birçok kurs burada açılıyor. Kadınlarımızın bu kurslara katılması ile kendilerini geliştirebilmeleri adına bir fırsat yaratılmış oluyor. Gerek Milli Eğitim Müdürlüğümüzün gerekse de Aile Destek Merkezlerimiz aracılığı ile kadınlarımıza bu anlamda birçok faaliyet yapabilmeleri sağlanıyor. Bugün de bunlardan birine Kocaköy’de tanıklık etmekten memnuniyet duyduk. Bu Aile Destek Merkezimizin Kocaköy’e, Kocaköylü kadınlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu merkezde emeği geçen başta Kaymakamımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.

_dsc9540.jpg
 
Konuşmaların ardından Vali Aksoy ve beraberindekiler kurdele keserek merkezin açılışını yaptılar. Daha sonra merkezi gezen Vali Aksoy burada kursiyerlerle sohbet ederek yetkililerden kurslarla ilgili bilgi aldı. 
 
Aile Destek Merkezinin açılışının ardından Kocaköy Belediyesini ziyaret eden Vali Aksoy ve beraberindekileri burada Kocaköy Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yusuf Turhal ile belediye çalışanları karşıladı. Başkanlık makamına gecen Vali Aksoy ve beraberindekiler burada Belediye Başkan Vekili Yusuf Turhal'dan İlçe hakkında brifing aldı.
 
Kocaköy İlçe ziyaretinde kahvehaneye misafir olan Vali Aksoy ve beraberindekiler burada vatandaşlarla çay içerek sohbet etti.