1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. VakıfBank’tan Diyarbakır Zirvesi
VakıfBank’tan Diyarbakır Zirvesi

VakıfBank’tan Diyarbakır Zirvesi

DİYARBAKIR - Olağan Yönetim Kurulu toplantısını Diyarbakır’da gerçekleştiren VakıfBank üst yönetimi, Diyarbakır’da çeşitli ziyaretlerde bulunarak bölge yatırımlarını yerinde inceledi.

A+A-

VakıfBank yönetimi, program dahilinde düzenlediği resepsiyona; Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Doğu Güneydoğu Sanayici İş İnsanları Dernekleri Federasyonu Başkanı Aziz Özkılıç ile Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, Vakıfbank’ın ekonomiye desteğinin 220 milyar TL’ye ulaştığını söyledi. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne ise ilk dokuz ayda 5,5 milyar TL’lik bir katkı sağladıklarını dile getiren Özcan, Diyarbakır’da 10, Güneydoğu Anadolu Bölgesi genelinde ise 35 şube ve Bölge Müdürlüğü aracılığıyla bölgeye değer katacak yatırımlarını artırarak sürdüreceklerini belirtti.

ANADOLU ZİRVELERİ’NİN İKİNCİSİ DİYARBAKIR’DA

Güçlü Türkiye’nin Lider Bankası vizyonuyla, müşterilerinin hayatını kolaylaştıran çözümler sunan VakıfBank, ülke çapında gerçekleştirmeyi planladıkları ‘Anadolu Zirveleri’nin ikincisini Diyarbakır’da gerçekleştirdi.

ÇEŞİTLİ ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bu kapsamda Diyarbakır’a gelen VakıfBank Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Alptekin, Genel Müdür Mehmet Emin Özcan ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Müdür Yardımcıları, Diyarbakır Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti ve iş dünyasıyla temaslarda bulundu. Bankanın bölge yönetimi, birim müdürleri ve şube müdürleriyle bir araya gelen VakıfBank heyeti, bölgede gerçekleştirdikleri çalışmaları detaylandıran ve yeni yatırımlarını planlayan toplantılar düzenledi.

DİYARBAKIR ZİRVESİ GECESİ

Vakıfbank Diyarbakır Zirvesi çerçevesinde gece düzenlendi. Bir otelde düzenlenen programa, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Doğu Güneydoğu Sanayici İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED) Başkanı Aziz Özkılıç ile Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

“VAKIFBANK’IN EKONOMİYE DESTEĞİ 220 MİLYAR TL’YE ULAŞTI”

Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan tarafından gerçekleştirilen açış konuşmasının ardından gecede yatırım filmi izlendi. Davette konuşan VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, medeniyetler beşiği, peygamberler makamı, sahabeler yurdu Diyarbakır’ın VakıfBank ailesi için büyük önem arz ettiğini belirterek, “Güçlü Türkiye’nin Lider Bankası” olma vizyonuyla, ülkemizin her bir köşesini ziyaret edip bizden ne beklendiğini yerinde dinlemek ve ihtiyaçları yerinde tespit etmek için yollara düştük. Bu düşüncelerle buradayız. Ziyaretimiz inşallah şehrimiz, bankamız ve ülkemize hayırlar getirir” dedi.

Diyarbakır’ın kendisi için ayrı bir önemi olduğunu, lise eğitimini bugünkü adı Diyarbakır Anadolu Lisesi olan Maarif Koleji’nde tamamladığını söyleyen Özcan, sözlerine şöyle devam etti: “VakıBank, yurtiçi ve yurtdışında yaklaşık bin şubesi ve yirmi bine yakın çalışanıyla hizmet vermektedir. Bir kaç gün önce 2017 yılı üçüncü çeyrek bilançomuzu açıkladık. Nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığı ile ekonomiye sağladığımız destek 220 milyar TL’ye yaklaştı. Bununla birlikte bankamızın aktif büyüklüğü, yıllık yüzde 25 artışla, 250 milyar TL’ye ulaştı.”

 “BÖLGEYE İLK DOKUZ AYDA 5,5 MİLYARLIK BİR KATKI”

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde gerçekleştirdikleri yatırımlar hakkında da bilgi veren Özcan şöyle dedi: “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne ilk dokuz ayda 5,5 milyar TL’lik bir katkı sağladık. Bölgemizde kullanılan toplam nakdi kredilerin yaklaşık yüzde 11’i bankamız kanalıyla gerçekleşmiştir. Ticari krediler yoluyla 2017 yılında, şu ana kadar Güneydoğu Anadolu Bölgemize sağladığımız nakdi ve gayri nakdi destek ise 3,5 milyar TL’ye ulaşmıştır. ÇİFTÇİLERE,

KOBİ’LERE VE TURİZMCİLERE TAM DESTEK

VakıfBank olarak ayrıca, tarımsal faaliyetlerin her alanında, tarım bankacılığına özel ürünlerimizle çiftçimize tüm gücümüzle destek olmak için çalışıyoruz. En önemli gelirini tarımdan elde eden Diyarbakır’ın bu yöndeki çalışmalarını daha da zenginleştirmek için buradayız. Diyarbakır’ın ve bölgenin bereketine bereket katmak başlıca hedeflerimizdendir.”

“DİYARBAKIR VE BÖLGEDEKİ TÜM BELEDİYELERE ÖNEMLİ DESTEKLER SAĞLAYACAĞIZ”

Gelişim açısından büyük fırsatlara sahip Diyarbakır’ın hak ettiği tüm zenginliklere kavuşabilmesi için, dünyaya açılan bir Diyarbakır için, bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da var güçleriyle çalışacaklarını belirten Özcan, “Yerel yönetimlere özel önem vermek gerekiyor. Sektörde bir ilki gerçekleştirerek yerel yönetimlerle ilgili bir birim oluşturduk. Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere Diyarbakır ve bölgedeki tüm belediyelere önemli destekler sağlayacağız. Diyarbakır’da 10, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 35 şubemiz ve bölge müdürlüğümüzde görev yapan yaklaşık 500 personelimizle Diyarbakır ve bölgeyi kalkındıracak yatırımlara desteğimizi sürdürüyoruz. VakıfBank olarak Diyarbakır’ın ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin potansiyelini en verimli şekilde kullanmasına destek verecek, yapılan tüm çalışmaların, atılan tüm adımların yanında olacağız“ dedi.

“BÖYLESİ BİR BULUŞMAYI ANLAMLI BULUYORUM”

VakıfBank’ın düzenlediği davete katılan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise “Ülkemizin en önemli ve değerli markalarından biri olan VakıfBank’ın, Diyarbakır’da ilimizin ve ülkemizin kalkınması hassasiyetiyle böyle bir etkinliği gerçekleştirmesini tebrik ve takdir ettiğimi belirtmek isterim. Bizi biz yapan değerler temelinde ve medeniyet geçmişimizin en önemli kurumsal kimliği olan vakıf anlayışı üzerinde gelişen VakıfBank’ın tam da buna yakışır bir şekilde Anadolu’nun ve ülkemizin en önemli ve en yoğun vakıf eserlerine sahip Diyarbakır’ımızda böylesi bir buluşmayı gerçekleştirmesini de anlamlı buluyorum” dedi.

“SİZİN AYAĞINIZA GELECEĞİZ VE SİZİ DİNLEYECEĞİZ”

Düzenlenen davetin ev sahiplerinden VakıfBank Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Alptekin de konuşmasında, “VakıfBank olarak biz İstanbul’da Ankara’da oturup hizmetlerimizi yürütmek, kararlarımızı vermek düşüncesinde değiliz. Devletimizin ve hükümetinizin genel politikasında olduğu gibi sizlerle yüz yüze görüşeceğiz, sizin fikir ve düşüncelerinizle kaynaşıp size hizmet vereceğiz. Bu amaçla, Diyarbakır’ımız ve Güneydoğu Anadolu bölgemize bağlı illerin değerli iş adamlarıyla görüşmelerimizi gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki aylarda da aynı ziyaretlerimize başka bölgelerde devam edeceğiz” dedi. 

Konuşmaların ardından Diyarbakır Zirvesi, pasta kesimi ve toplu fotoğraf çekimi ile devam etti.