1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Uzun yıllar Diyarbakır’da kalmak istiyorum'
'Uzun yıllar Diyarbakır’da kalmak istiyorum'

'Uzun yıllar Diyarbakır’da kalmak istiyorum'

DİYARBAKIR – Amedspor’un çiçeği burnunda tecrübeli Teknik Direktörü Ahmet Akcan, lig ve Amedspor’un durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

A+A-

 İlk yarı fikstürüne göre avantajlı olduklarını belirten Akcan, bu avantajı iyi kullanmak istediklerini belirtti ve ilk hedef olarak Bucaspor maçını gösterdi. Akcan, Diyarbakır’da uzun yıllar kalmayı ve Amedspor’a hizmet etmeyi istediğini de sözlerine ekledi.    

TFF 2. Lig Kırmızı grup takımlarından Amed Sportif Faaliyetler, yeni Teknik Direktörü Ahmet Akçan nezaretinde Talaytepe Spor Tesislerine Bucaspor maçı önce hazırlıklarına tam kadro ile hazırlanıyor. Amedspor, kupada deplasmanda yenildiği Bucaspor’dan rövanşı almak için sahaya çıkacak.

“AVANTAJIMIZI KULLANMAK İSTİYORUZ”

Takım ve lig durumuyla ilgili genel açıklamalarda bulunan Amedspor yeni Teknik Patronu Ahmet Akçan, “Fikstüre bakıldığında ilk devre de çok büyük bir avantajımız var ve bunu iyi kullanmalıyız” dedi. İki hafta kendi saha ve seyircileri önünde mücadele vereceklerini aktaran Akcan, Bucaspor ve Afjetspor karşılaşmalarından mutlak galibiyet ile ayrılmayı planladıklarını buradan alacakları 6 puan ile ligde istedikleri ve hedefledikleri şampiyonluk yoluna devam edeceklerini ve büyük bir engeli daha atlatacaklarını belirtti.

“TAKIMI ANTRENMANLARDA ÇOK İSTEKLİ VE HIRSLI GÖRDÜM”

Akcan, takımda moral ve motivasyonun biraz bozuk olduğunu ancak bu hafta alacakları Bucaspor galibiyetiyle moral ve motivasyonu da düzelteceklerini belirtti. Hafta sonu evinde oynayacağı Bucaspor hazırlıkları için Akcan, “Bu hafta çocuklar, Bucaspor karşısında aslanlar gibi mücadele ederek kupada kaybettiğimiz rakibimizden bu sefer rövanşını alarak göz açtırmayacağız. Bu anlamda hazırlıklarımız ona göre yapıyoruz, takımda antrenmanlarda çok istekli ve hırslı gördüm. Takım halinde çalışmalarımızı Bucaspor maçına göre yaparak düz koşu ve ısınma çalışmaları ile devam ediyoruz. Daha sonra takım halinde ileri grup halinde top kapma ve pas çalışmasının ardından teknik, taktik çalışmalarımız ile son bulacak ve Bucaspor maçına tam olarak hazır olacağız” dedi.

 “UZUN YILLAR AMEDSPOR’A HİZMET ETMEK İSTİYORUM”

Uzun yıllardır Galatasaray gibi büyük bir camiada görev yapan tecrübeli teknik adam Akçan, “Amedspor gibi büyük bir camiada bulunmanın mutluluğu içerisindeyim. Burada taraftarlarımızın desteğiyle şampiyonluğa beraberce uzanmak istiyoruz. Bu konuda da uzun yıllar burada Diyarbakır’da kalıp Amedspor’a hizmet etmek istiyorum. Benim için aramızdaki sözleşme süresinin hiç bir önemi yok. Sadece önemli olan karşılıklı iki tarafın ortak çıkarlarının ön planda olmasıdır. Bunun dışında sözleşmede yazan sadece kağıt üstündeki süredir” dedi.