1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Uzay Temalı Parkta sona gelindi
Uzay Temalı Parkta sona gelindi

Uzay Temalı Parkta sona gelindi

DİYARBAKIR- Yenişehir İlçesine bağlı Fabrika Mahallesi’nde 15 bin metrekare alanda yapımı devam eden Prof. Dr. Aziz Sancar Parkı inşaatında sona gelindi.

A+A-

Prof. Dr. Aziz Sancar Parkı içerisinde diğer parklardan farklı olarak Samanyolunu vurgulayan yıldızlı yer döşemesi ve yedi adet gezegenin ana özelliklerini vurgulayan tasarımları ile dikkat çekiyor. 

Çocuklar evrenin gizemli dünyasını görerek ve eğlenerek keşfedecekler

Park içerisinde Farabi, Birünü, Harezmi, Uluğ Bey, Piri Reis, Ali Reis, Cezeri gibi İslam bilim adamlarının özgeçmişlerini içeren panolar, Samanyolunu vurgulayan yıldızlı yol döşemesi ve yedi adet gezegenimizi anlatan farklı renk döşemeleri ile güneş sistemini anlatacak yol aksamları yanı sıra dört derslikli Kur’an Anaokulu yer alıyor.

Park inşaatında seyir yolu,yer döşemeleri ve çevre aydınlatma ile ilgili altyapı çalışmaları tamamlanarak çocuk oyun grubu ve fitness aletlerinin de montajı yapıldı.

Peyzaj çalışmaları ise bitmek üzere olan park inşaatını ziyaret eden Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, yürütülen çalışmaları yerinde inceledi, yetkililerden bilgi aldı.

haber347438900943.jpg