1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TFF Diyarbekirspor'u onayladı
TFF Diyarbekirspor'u onayladı

TFF Diyarbekirspor'u onayladı

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK - Yeni Diyarbakırspor aldığı karar gereğince isim değişikliği kararı TFF tarafından onaylandı.

A+A-

1968 Yılında iki amatör kulübün birleşmesiyle kurulan ve Güneydoğu'nun süper liglere ilk yükselen kulübün olan, "Yeşil-Kırmızı, Şarkın Yıldızı" Diyarbakırspor'un hazin tükenişi sonrası bu isim mahkemelere kadar düştü. Kulübün başarısı dünya çapında ses getirirken, rekorlara imza atmış o kulüp liglerde artık Diyarbekirspor olarak yola devam edecek.

BAŞKAN İLHANLI ÇOK İSTEMİŞTİ

 Başkan Feyzi İlhanlı süper ligde talip olduğu kulübe talip olmuş ama alamamıştı. Diyarbakırspor'un trilyonlarca borcu sonrası hukuki süreç ve artık beklenen hazin son o kulüp artık yok oldu..

Sıfırdan kurulan ve en başından yani amatör kümeden başlayarak, tırnaklarıyla yeni bir yol yapıldı. Yeni Diyarbakırspor iki yıl önce yükseldiği 3.Ligde son iki sezondur play-off finallerinde eleniyor ancak mücadeleyi bırakmıyor. 

3.LİGDE 10 BİN TARAFTAR

Taraftarların Diyarbakırspor'u temsil edecek takım olarak kabul edip yüreklerine bastığı maçlarda bazen 10 binlere oynayan Yeni Diyarbakırspor bu sezon aldığı karar gereğince Diyarbakırspor ismine engeller çıkınca yeni sezona Diyarbekirspor olarak mücadele kararı aldı TFF'ye bildirdi, görüş istedi. 

TFF'nin bugün yapılan, yeni yönetim kurulu ilk toplantısında ele alından isim konusu nihayet mutlu bir haberle döndü. Yeni Diyarbakırspor bu sezon itibariyle artık Diyarbekirspor olarak kabul edildi.

Diyarbekirspor yarın çekilecek olan lig kurasına bu isimle katılacak.

Kaynak: Diyarinsesi.Org / Celal Güney