1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Taziye evi olmayan köy kalmayacak
Taziye evi olmayan köy kalmayacak

Taziye evi olmayan köy kalmayacak

DİYARBAKIR- Diyarbakır Kayapınar Belediyesi’nce 30 adet taziye evi ve 5 adet kreş yapılacak.

A+A-

Diyarbakır’da kayyum görevlendirilen Kayapınar Belediyesinde hizmet atağı sürüyor.

Belediye, taziye evsiz köy bırakmamak için kolları sıvadı. Fen İşleri Müdürlüğünce yapılan çalışmalar kapsamında 2017 yılı içeresinde 30 adet taziye evi ve 5 adet kreş yapılmasının planlandığı belirtildi.

Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç’ın talimatıyla, Fen İşleri Müdürlüğünce, ilçe merkezindeki yollara 300 bin ton bazalt ve mucur da döküldü. Yine 20 kilometre imar yolları kullanıma açılırken, köylerde bulunan cami ve taziye evlerimize gerekli bakım ve onarım işleri yapıldı.

Engelli vatandaşlar unutulmadı

Çalışmalar çerçevesinde engelli vatandaşlara yönelik bir dizi iyileştirmeler de yapıldı. Bu iyileştirmeler kapsamında bina girişlerine engelli rampası yapılırken, 150 bin ton asfalt ve 300 bin ton mucur alınarak, çalışmalara başlandı.

Kaldırım yapım ve kilitli parke taşı döşeme işi 2017 programına alınarak, yapıma başlanırken, Kayapınar sınırları dahilinde bulunun camiler için 15 adet engelli asansörü yapımına başlandı. Köy, dernek yas evi camilerde bakım onarım işlerinin devam ettiği öğrenilirken, İmar yollarının açılımına devam ediyor.

(İHA-MP-Y)

27.03.2017 10:32:35 TSI
NNNN