1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Tarih sizi affetmeyecek
Tarih sizi affetmeyecek

Tarih sizi affetmeyecek

12 bin TL tutarında uçak ve otel parası bulamadığı için dünkü Maltepespor maçına çıkamayan Diyarbakırspor'a kent yönetiminin gösterdiği duyarsızlık yürek sızlattı. Taraftarlar,”3 puanı silinecek olan takım Çarşamba günü oynanması gereken Gümüşhane maçına

A+A-

Kulüp Müdürü İsmet Marsil, Maltepespor maçına gitmeleri için gerekli olan parayı temin edemeyince sahaya çıkamadıklarını söyledi.

BORÇ PARA VEREN BİLE OLMADI

Marsil, ''Ekonomik nedenden dolayı İstanbul deplasmanına gidemedik. Kafilenin gitmesi için gerekli olan uçak bileti için yaklaşık 12 bin liraya ihtiyacımız vardı. Hafta başında uçak biletlerini 5 bin liraya alabilirdik. Maltepespor kulüp yöneticileri hafta içerisinde bizi arayıp, konaklama giderlerimizi karşılayacaklarını söylediler. Önceki gece 23.00'teki son İstanbul uçağına kadar aralarında eski kulüp yöneticilerinin de bulunduğu çok sayıda kişiyi aradım. Ancak uçak bileti parasını tedarik edemediğimiz için İstanbul'a gidemedik.

'AMATÖRE DÜŞÜRECEĞİZ'

Her maçtan önce eş güdüm değerlendirme toplantısı yapılıyor. Bu toplantıya kulüp temsilcileri, 4'üncü hakem, TFF temsilcisi ile sorumlu emniyet görevlisi katılıyor. Sabah beni telefonla aradılar. Görüşmede TFF temsilcisine ekonomik şartlardan dolayı maça çıkmayacağımızı söyledik. Bunun üzerine TFF'nin Müsabaka Organizasyon Birimi'nden arandık. Onlara da aynı durumu ilettim. TFF de maça çıkmadığımız için rakibi 3-0 hükmen galip ilan edip, bizim 3 puanımızın düşürülmesini kararlaştıracak. Ayrıca bir maça daha çıkamazsak bir alt lige düşürüleceğiz.''

ÇAĞLAR :'ADETA KAHROLDUM'

Gönüllü olarak kulübün antrenörlüğünü yapan Fehmi Çağlar ise uzun yıllardır Diyarbakırspor camiası içerisinde yer aldığını belirterek, ''Yaklaşık 1 haftadır gönüllü olarak antrenörlük yapmaya başladım. Ancak İstanbul'daki deplasmana gidemedik.  Gidemeyince oyuncuları evlerine gönderdik. Bu duruma düşmek büyük üzüntü veriyor'' diye konuştu.

Sahaya çıkmayan Diyarbakırspor kurallar gereği hem 3-0 hükmen ilan edilecek hem de 3 puanı silinerek puanı olmadığı için -3 puana düşecek. Dünkü maçın hakem ve diğer tüm giderleri de TFF tarafından  Diyarbakırspor'un borç hanesine yazılacak.