1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Sütler el değmeden sağılarak şişeleniyor
Sütler el değmeden sağılarak şişeleniyor

Sütler el değmeden sağılarak şişeleniyor

MANİSA - Manisa'da bir iş adamı tarafından kurulan çiftlikte sütler hiç el değmeden ineklerden sağılarak şişelendikten sonra soğuk zincire sokularak evlere teslim ediliyor.

A+A-

Manisalı işadamı Salim Yavaş, Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde 20 yıl önce kurduğu çiftliğinde Manisa'da bir ilk sayılabilecek bir uygulama başlattı.

Manisa'da yaklaşık 25 yıl önce 20 inekle başladığı çiftliğinde şu an için 300 inek bulunuyor. Eski süt sağma yöntemlerini değiştirerek Avrupa standartlarına yükselten Yavaş'a ait çiftlikte sütler ineğin memesinden el değmeden sağılarak şişeleniyor. Sonrasında ise soğuk zincir arabalarına yerleştirilen sütler evlere servis ediliyor. Bu işe başladıkları günden beri hep modern sistemleri kullanmaya çalıştıklarının altını çizen Yavaş, “Çiftliğimizde temizlik ve dürüstlük hep prensibimiz olmuştur. İnsan sağlığı bizler için daima ön planda tutulmuş ve sağlığımıza zarar verecek yem ve katkı maddelerini şimdiye kadar hiç kullanılmamıştır. Sütlerimiz sağlıklı ineklerimizden hijyenik şartlarla sağılarak hiç el değmeden şişelenmektedir” şeklinde konuştu.

Manisa'daki tesisi basın mensuplarına tanıtan Yavaş, Manisa'nın emektar gazetecilerinden Aydın Besen'e de doğum günü sürprizi yaptı. Yavaş, 75 yaşına giren Besen'le birlikte pastasını keserek ikram etti.