1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'a bağlı Lice ilçesinde başlatılan operasyonlar nedeniyle 5 Mart 2017'de 18 köyde uygulanan sokağa çıkma yasağı bu sabah sona erdi.

A+A-

Valilik Basın Biriminden yapılan açıklamada: " İlimiz Lice ilçesi mülki sınırlar içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek, maksadıyla icra edilen Bayrak-41 Şehit J.Asb.Kd.Çvş. Tolga TOPÇUOĞLU Müşterek Operasyonu başarıyla devam etmektedir.
 
        Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, Lice ilçesine bağlı 18 Köyde sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 05 Mart 2017 günü saat 05.00’den itibaren duyurulan sokağa çıkma yasağı kararı 16 Mart 2017 günü saat 07.00’dan itibaren kaldırılmıştır.
 
        Vatandaşlarımıza kendilerinin can ve mal güvenliğinin sağlanması için uygulanan yasağa uydukları için teşekkür ederiz.