1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Siyah maske satan eczaneler, aktarlar, yerler
Siyah maske satan eczaneler, aktarlar, yerler

Siyah maske satan eczaneler, aktarlar, yerler

Kadın erkek demeden birçok insanın şikâyeti haline gelen siyah noktalardan bu siyah maske ile kurtulmak mümkün.

A+A-

Kadın erkek demeden birçok insanın şikâyeti haline gelen siyah noktalardan bu siyah maske ile kurtulmak mümkün. Uzakdoğu güzellik ve cilt bakım ürünleri son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Bazıları eğlenceli ve değişik göründüğü için bazıları da gerçekten inanılmaz sonuçlar doğurduğu için sevilerek kullanılmaya başlayan bu ürünlerden belki en gözde olanı, siyah maskedir. Bu siyah maske yüzde sorunlu bölgelere uygulanarak bekleme süresinin ardından soyma işlemi ile temizlenen bir maskedir. Siyah maske ciltteki siyah noktalardan kurtulmaya yardımcı olan oldukça etkili bir üründür. Özellikle youtuberlar aracılığı ile sık sık karşımıza çıkan bu maske siyah noktaların yanı sıra ciltteki ölü derilerin temizlenmesi ve gözeneklerin açılmasında da oldukça etkili bir maskedir. oldukça makul düzeyde olduğundan rahatlıkla satın alınabilir. Siyah maskenin faydaları arasında ilk sıralarda yer alan maddeler şu şekildedir;

  • Ciltte detoks etkisi yaratarak cildinizin yenilenmesine yardımcı olur.
  • Sivilce ve siyah noktaların yeniden oluşumunu engellemeye yardımcı olur.
  • Yaşlılık belirtilerinin en aza indirgenmesine yardımcı olur.
  • Cilt kusurlarının onarılmasına yardımcı olur.

Cilde İyi Gelen Siyah Maskeler Nerelerde Bulunur?

Uzakdoğu cilt bakım ürünü olarak piyasaya çıkan bu maskeye ulaşmak düşünüldüğü kadar zor değildir. uygulama videolarında açıkça görülmektedri. Dilerseniz Kore'den internet alışveriş siteleri aracılığıyla satın alabileceğiniz gibi dilerseniz de Türkiye’ deki internet üzerinden alışveriş siteleri aracılığıyla ürüne ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden alışveriş yapmak istemiyorsanız hemen hemen tüm eczane ve aktarlardan da bu maskeye ulaşabilirsiniz. Üstelik eczanelerden ve aktarlardan alınan maskeler internet ortamındaki ürünlere nazaran daha güvenli olabilir. Kullandığınız ürünün orijinal olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde fayda olarak sayılan her madde tam tersi şeklinde işleve geçip cildinizi yıpratabilir. Bilinen iki tür siyah maske vardır. Bunlardan ilki soyulan ikinci ise temizlenen siyah maskedir. Bu ürünleri eğer aktardan alacaksanız mutlaka güvendiğiniz bir aktar olmalıdır. Eğer internet üzerinden alacaksanız iyice araştırma yapıp öyle satın almalısınız. Güvendiğiniz online alışveriş sitelerini kullanmaya ve kullanıcı yorumlarını detaylıca incelemeye özen göstermelisiniz. Eğer sahte ürün endişeniz varsa mutlaka eczaneden ürünü satın almalısınız. Bu en güvenli yer olacaktır. Olumlu yönleriyle ele aldığımız siyah maskenin zararları var mıdır? Az da olsa kişisel bir iki probleme yol açabilir. Bunlar ise hassas ciltli insanların yaşayabileceği sorunlardır. Kızarıklık ve tahriş gibi sorunlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız tüm yüzünüze uygulama yapmadan önce cildinizde ufak bir deneme yaparsanız olası problemlerin önüne geçmiş olursunuz.

Siyah maske kullanımı

Siyah noktalardan siyah maske kullanarak kurtulduktan sonra yapılması gereken ilk şey açılan gözeneklerin tekrar kapanması için bir pamuk yardımı ile yüzünüze tonik uygulamaktır. Eğer bu işlemi yapmazsanız maske ile açılan gözenekleriniz tekrar kir ile dolup yeni siyah nokta oluşumuna zemin hazırlar. sayfamızdan ürünün kullanımına dair detaylı bilgi alabilirsiniz. Tonik ise açılan gözenekleri daraltmaya yardımcı olur. Tonik, güçlü ve keskin bir yapısı olan bakım ürünü olduğu için tonik uygulamasının ardından cildinizi nemlendirmenizde fayda vardır.