1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sıtkı Usta’dan anlamlı etkinlik
Sıtkı Usta’dan anlamlı etkinlik

Sıtkı Usta’dan anlamlı etkinlik

Diyarbakır’ın en meşhur kadayıfçılarından olan Sıtkı Usta anlamlı bir etkinlik düzenledi. İşadamlığının yanı sıra hayırseverliğiyle de bilinen Diyarbakır’ın Meşhur kadayıfçısı Sıtkı Usta Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalan 85 çocuğu misafir e

A+A-

Diyarbakır’da Sosyal Hizmetlere bağlı Çocuk Esirgeme Kurumu yurdunda kalan çocuklar, hayırseverliğiyle bilinen dermanbaba lakaplı Yılmaz Acu’nun girişimleri sonucu meşhur kadayıfçı Sıtkı Usta’da ağırlandı. 

Sıtkı Usta’da belediyeye ait 2 otobüsle 85 çocuğun misafir edildiğini belirten Yılmaz Acu, “Bu pırlanta çocuklarımıza bir moral verelim dedik. Sağolsun Sıtkı Usta  bizleri kırmadı. Bende Sosyal Hizmetler İl Müdürü sayın Halit Açar beye konuyu ilettim kabul ettiler. 85 çocuğumuza fıstıklı baklava ve kadayıf birde dondurma  ikram edildi. Çocukların sevinçleri yüzlerinden okunuyordu. Desteklerini esirgemeyen sayın Halit Açar ve Sıtkı Altunbay beye çok teşekkür ediyorum  güzel bir gün oldu” dedi.

Toplumun tüm bireylerinin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında hareket etmesi gerektiğini belirten Sosyal Hizmetler İl Müdürü Halit Açar ise, “Milletimizin bize emaneti olan devletimizin çocuklarımıza yönelik sosyal sorumluluk çerçevesi içerisinde yapılan yardım destekleri çok önemsiyoruz. Toplumuzdan bu türden Bu örnek insani davranışları ortaya koyan herkese teşekkür ediyorum bu türden davranışların ve iyi örneklerin yaygınlaşmasını diliyoruz  bu manada ilimizin önemli ve tanınmış  esnaflarında kadayıfçı Sıtkı Usta işletmesine ve çalışanlarına ve bu konuyu bize getiren Yılmaz Acu beyede teşekkür ediyoruz” diye konuştu.