1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Silvan'da yollar köstebek yuvasına döndü
Silvan'da yollar köstebek yuvasına döndü

Silvan'da yollar köstebek yuvasına döndü

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle yollarda oluşan derin çukurlar kazalara davetiye çıkarırken, araç sürücüleri ve esnaf çukurlara müdahale edilmediği için ilgililere tepki gösterdi.

A+A-

Silvan ilçesinden geçen uluslararası karayolunda Silvan-Diyarbakır, Silvan-Batman arası yolcu taşımacılığını yapan minibüs sürücüleri yağış nedeniyle yollarda oluşan çukurların ulaşımı olumsuz etkilediğini söyledi. Yolun bir an önce onarılmasını isteyen araç sürücüsü Kemal Adıgüzel, araçların çukurlara düşerek arızalandığını belirterek, "Silvan-Diyarbakır karayolunda yolcu taşımacılığını yapıyoruz. Özelikle şehir merkezinde derin çukurlar oluşmuş. Araçlarımız bu çukurlar nedeniyle zarar görüyor. Zaman zaman yol güzergahı boyunca oluşan çukurlar aracımızda büyük arızalara neden oluyor. Yetkililerin bu soruna bir an evvel çözüm bulmasını istiyoruz" dedi.

Diyarbakır Caddesi üzerinde esnaf olan Ramazan Erik, çukurlardan esnafın da zarar gördüğünü ileri sürdü. Erik, "Geçen gün bir kamyon çukura düştü ve fırlattığı taş işyerimize isabet etti. Sıçrayan çamur suları yüzünden iş yapamaz duruma geldik. Yetkililerin bu çukurları acilen doldurmasını bekliyoruz" diye konuştu.