1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şeytani plan!
Şeytani plan!

Şeytani plan!

Şeytanın pabucunu bile dama attıracak plana göre ;değeri 8-12 milyon TL arasında ifade edilen arsanın devlet tarafından satışa çıkarılmasından sonra kendilerine pay düşeceğinin hayalini kuruyorlar. Krize dönüşen kayyum için başvuran son isim ise eski kulü

A+A-

Diyarbakırspor'dan alacağı olanların kulüp kapanmaya doğru yol almasına rağmen kendi alacaklarından vazgeçmemesi ve sessiz bir tutum içine girmelerinin nedeni ortaya çıktı. Kulübün kapanmasıyla bunların hayallerinin suya düşeceği söyleniyor ancak onların planı çok farklı. 2004 yılında dönemin Valisi Efkan Ala tarafından bir vatandaşın hibesiyle kulübe kazandırılan 100 dönümlük arsa kulübün tek gayri menkulu.

SESSİZLİĞİN NEDENİ BUYMUŞ

Kulübün kapanmasından sonra devlet bu arsayı satışa çıkararak önce kendi alacaklarını tahsil edecek. İşte kulüpten alacaklı olanlar da değeri 8-12 milyon TL arasında değişen bu arsanın satışından pay kapacaklarının hayalini kuruyorlar ve bu nedenle kulübün içine düştüğü çıkmazı bildikleri halde alacaklarından vazgeçmiyor.Bu şeytani planın önüne geçecek tek durum olası bir kapatmada ilgili kurumların arsayı hazineye devretmesi olacak.
 
UĞUR'DAN KAYYUM BAŞVURUSU

 
Bu arada ligden çekilme aşamasına gelen Diyarbakırspor'un kayyum bilmecesinde yeni bir gelişme yaşandı. Geçen hafta mahkeme tarafından atanan Süleyman Gökalp geri adım atarak görevi devretmişti. Bu kez de kayyum için kulüp eski müdürlerinden olan eski futbolcu Nurettin Uğur'un başvurduğu öğrenildi. Mahkemenin güvenlik soruşturmasını kısa sürede tamamlayıp karar vermesi halinde Uğur'un hafta sonuna kadar bu göreve atanması bekleniyor.

Etiketler :