1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Şeyh Mahmut Ziyaret yolu çile yoluna dönüştü
Şeyh Mahmut Ziyaret yolu çile yoluna dönüştü

Şeyh Mahmut Ziyaret yolu çile yoluna dönüştü

MARDİN - Mardin'in Savur ilçesine bağlı Kırkdirek köyünde bulunan Şeyh Mahmut ziyaretine giden yolun bozuk olmasına vatandaşlar dert yanıyor.

A+A-

Diyarbakır, Mardin, Batman ve çevre illerden Savur ilçesine bağlı Kırkdirek köyünde bulunan Şeyh Mahmut ziyaretine giden vatandaşlar, yoldaki bozukluktan dolayı dert yanıyorlar.

Yaklaşık 100 kabrin bulunduğu Kırkdirek köyünde, yol, altyapı ve elektrik sorununun olduğunu söyleyen vatandaşlar, yetkililerden sorunlarının çözülmesini istiyor.

Kırkdirek köyünün başlıca sorunlarının olduğunu söyleyen Şeyh Tahir Aydın, altyapı elektrik ve su konusunda ciddi eksikliklerinin olduğunu şu anki mevcut şartların da hayırsever vatandaşlar tarafından yapılan yardımlar sayesinde oluştuğunu dile getirdi.

Devlet yetkililerinden destek beklediklerini belirten Aydın, buraya gelen yüzlerce ziyaretçinin dergahta temiz ve huzur içinde ibadetlerini yerine getirebilmeleri için içme suyu, kanalizasyon, elektrik ve temizlik işleri ile ilgili eksikliklerin tamamlanması gerektiğini söyledi.

Aydın, kabirlerin bulunduğu alana ulaşım konusunda da ciddi sıkıntıların olduğunu, Bismil’den gidecek olan vatandaşlar özellikle İsapınar Mahallesi ile Kırkdirek Mahalleleri arasında bulunan asfalt yolun bozuk olması nedeniyle ciddi bir sıkıntı çektiklerini sözlerine ekledi.

Yüzlerce kişinin ziyaret ettiği mekana gelen vatandaşlar, yolların bozuk olduğunu araçlarının bozuk yol nedeniyle hasar gördüğünü belirterek, yetkililerden bir an önce yolun yapılmasını istediler.