1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Seydaoğlu adaylığını resmen açıkladı
Seydaoğlu adaylığını resmen açıkladı

Seydaoğlu adaylığını resmen açıkladı

DİYARBAKIR- Eski Milletvekili Sebgetullah Seydaoğlu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

A+A-

Diyarbakır siyasetinin renkli simalarından iki dönem Millevekilliği yapan Sebgetullah Seydaoğlu 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız olarak adaylığını açıkladı. 

TBMM 20.dönem (8 Ocak 1996 - 18 Nisan 1999) ve 21. dönem (18 Nisan 1999 - 14 Kasım 2002) Anavatan Partisinden Diyarbakır milletvekilli olan Sebgettullah Seydaoğlu Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bağımsız aday oldu.

Bir kıraathanede seçmenleri ile bir araya gelen Seydaoğlu, davul zurna ile karşılandı. Seçmenlerinin ellerinde taşıdığı çeşitli dövizlerle destek olduğu toplantıda konuşan Seydaoğlu, Diyarbakır sevdalısı olduğunu belirterek, 31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde vatandaşlardan oy istedi.


"DİYARBAKIR İÇİN HİZMETE HAZIRIM"

Diyarbakır’a hizmet için aday olduğunu belirten Seydaoğlu, “Ben Diyarbakır’ın öz bir evladıyım. Atama ile buralara gelmedim. Ben hep halkın oyları ile göreve gelen ve sizlere hizmet eden bir kardeşinizim. Diyarbakır’da ‘neyi aday koyarsak kazanır’ mantığını kabul etmiyoruz. Kimse Seydaoğlu kazanamaz demesin. Ben Diyarbakır’ın köylerine hizmet götüren, fabrikalar açan biriyim. Görev yaptığım dönemlerde halkımın sorunları ile hep ilgilendim. Diyarbakır’a hala hizmet etmek istiyorum. Bu yüzden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi başkanlığı için aday oluyorum. Yarım kalan işimi tamamlamaya geldim. 31 Mart’ta hepinizden oy bekliyorum.”

Diyarbakır kamuoyunun yakından tanıdığı  bir isim olan Seydaoğlu, yaptığı çalışmalar ve son olarak 2014 Yılında yapılan Yerel Seçimlerde Yenişehir İlçesi Belediye Başkan adayı olarak Ak Parti'den seçimlere girmiş ve o dönem almış olduğu yüzde 39,5 (35.738) oy ile adından söz ettirmişti.

Sebgetullah Seydaoglu Kimdir?

Sebgetullah Seydaoğlu, 1955 Diyarbakır doğumlu, evli ve 6 çocuk babasıdır. İlköğretim, lise ve üniversite eğitimini Diyarbakır’da tamamlamıştır. TBMM 20.dönem (8 Ocak 1996 - 18 Nisan 1999) ve 21. dönem (18 Nisan 1999 - 14 Kasım 2002) Anavatan Partisinden iki dönem Diyarbakır milletvekilli seçilmiştir.