1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Şehit polisin ismi bu okula verildi
Şehit polisin ismi bu okula verildi

Şehit polisin ismi bu okula verildi

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit olan Özel Harekat Polisi Mehmet Bora Tayfur'un ismi Kayapınar ilçesinde bir okula verildi.

A+A-Şehidin adının verildiği okulda düzenlenen anma törenine Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla'nın eşi Hanımefendi Lütfiye Atilla da katıldı.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 2016 yılında şehit olan Özel Harekat Polisi Mehmet Bora Tayfur'un Kayapınar ilçesindeki Anadolu Lisesi’ne verildi. Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından şehidin adının verildiği okulda anma töreni düzenlendi. Törene Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla'nın eşi Hanımefendi Lütfiye Atilla, şehidin ailesi, Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Erdaş, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Hanımefendi Atilla ve şehidin ailesi öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende şehidin özgeçmişi okundu, şehitler için dua edildi. Daha sonra Hanımefendi Atilla ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdaş tarafından şehidin ailesine plaket takdim edildi.

Hanımefendi Atilla ve şehidin ailesi, anma töreninin ardından öğrencilere mont ile ayakkabı hediye etti. Hanımefendi Atilla ve şehidin ailesi çekilen toplu fotoğrafların ardından okuldan ayrıldı.