1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sanayicilere uyarı, Yapmayana para cezası
Sanayicilere uyarı, Yapmayana para cezası

Sanayicilere uyarı, Yapmayana para cezası

DİYARBAKIR Valiliği, Sanayicileri her yıl verilen Yıllık işletme cetvellerini göndermeleri konusunda tarih vererek uyardı. Belirtilen tarihe kadar gönderim yapılmaması halinde idari para cezası yapılacağı kaydedildi.

A+A-

Valilik Basın biriminden yapılan açıklamaya göre: "6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunun 1 inci maddesine göre üretim yapan ve sanayi sicile kayıtlı işyerlerinin Kanunun 5 inci maddesi gereğince her yıl bir önceki yıla ait bilgileri içeren Yıllık İşletme Cetvellerini en geç Nisan ayı sonuna kadar ( 30 Nisan tarihine kadar ) https://sanayisicil.sanayi.gov.tr/ internet adresinde açılan Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden giriş yapmaları gerekmektedir.

Belirtilen süre içerisinde, Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen işyerlerine, anılan kanunun 9 uncu maddesine göre; idari para cezası uygulanacaktır.

6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununun 1 inci maddesine göre üretim yapan ve Müdürlüğümüzden Sanayi Sicil Belgesi alan işletmelerin, 30 Nisan 2019 tarihine kadar 2018 yılı Yıllık İşletme Cetvellerini sisteme girmeleri veya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne müracaat etmeleri hususu önemle duyurulur"