1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sanayi Masterlerden Sayar’a Ziyaret
Sanayi Masterlerden Sayar’a Ziyaret

Sanayi Masterlerden Sayar’a Ziyaret

DİYARBAKIR -Diyarbakır Masterler camiasının elit futbol takımlarından Sanayi Masterlerin yönetim kurulunda bulunan isimler DTSO Başkanı Ahmet Sayar’ı makamında ziyaret etiller.

A+A-

Sanayi Masterlerin DTSO Başkanı Sayar’a yaptığı ziyarette Başkan Şirin Ecevit Talva, yönetim kurulu üyeleri Diyarbakırspor’un eski futbolcularından Şeyhmus Suna ve Murat Yiğiter’in yanı sıra İş Adamları Uğur Delidere, Emrah Karakuş, Özgür Delidere, ve Selim Atış yer aldı.

Başkan Sayar’ı DTSO’da ki makamında ziyaret eden Sanayi Masterler heyeti Sayar ile başta futbol olmak üzere çeşitli konularda görüş alış verişinde bulundular. Güzel ve samimi bir havada gerçekleşen ziyarette Başkan Sayar ziyaretten dolayı konuklarına teşekkür ederken memnuniyetini dile getirdi. 

Ziyarette konuşan Sanayi Masterler Dernek Başkanı Şirin Ecevit Talva: “Ahmet Sayar Başkanımız daha önce sporun içinde olan ve Sanayi Sitesi Spor’da da yöneticiliğimizi yapmış değerli bir arkadaşımızdı. Şimdiler de ise DTSO gibi kentimizin önemli bir kurumunun başkanlığını yapıyor. Kendisine yönetim kurulu üyelerimizle ziyarette bulunup görüş alış verişinde bulunarak engin fikirlerinden yararlanmak istedik.
 
Diyarbakır’da masterler liginde ki mücadelemizin yanı sıra 10–14 Mayıs 2017 tarihleri arası Antalya’da düzenlenecek olan The 8. İnternatıonal Masterscup’a katılıp Kentimizi temsil edeceğiz. Masterler derneğimizin asıl amacı, sporun sosyal iletişim ve etkileşim aracı olarak toplumda gereken yeri almasını teşvik etmektir. Bunu sağlamaya çalışırken de Kentimizin önemli idarecileriyle devamlı fikir alış verişi içerisinde olmak istiyoruz, bugünkü ziyaretimizin temel amacı da budur’’ dedi.

“DTSO OLARAK YANINIZDA OLMAYA HAZIRIZ”

DTSO Başkanı Ahmet Sayar ise: “Sanayi Masterler yönetim kurulu üyelerimizi ağırlamaktan onur duyuyorum. Kendim de spor ile iç içe büyümüş biriyim, Başkanında ifade ettiği gibi daha önce Sanayi Sitesisporun yönetiminde de bulunmuştum. Türkiye’de çeşitli kentlerde Masterler derneklerinin olduğunu ve organize olarak faaliyetlerini sürdürdüklerini biliyorum. Diyarbakır’da da sizlerin ve diğer masterler derneklerinin öncülüğünde Masterler Birliğinin kurulduğunu ve liginizin olduğundan da haberdarım ve takip ediyorum.

Sizin gibi kuruluşlara spora hizmet etmek adına destek vermek bu kentin önemli bir kuruluşu olarak bizlerin de görevidir, iyi işler yapıldığında ve uygulandığında süreklilikte o yönde oluyor, iyi işler yapmak kalıcı olmanızı sağlayacaktır. Umarım ayrım yapılmadan, birleştirici ve amacı birlikte güzel projeler geliştirmek olan derneğiniz yaptığı başarılı çalışmalarla takdir görür, bizlerde yaptığınız bu çalışmalarda üzerimize ne düşüyorsa DTSO olarak yanınızda olmaya hazırız” dedi. 

Ziyaret Sanayi Masterler Derneği yönetim kurulu üyelerinin DTSO Başkanı Ahmet Sayar’a isminin yazılı olduğu 21 numaralı formayı hediye etmesi ve topluca hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

(Haber21)