1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sahipsiz köpeğe işkence eden şahısa gözaltı
Sahipsiz köpeğe işkence eden şahısa gözaltı

Sahipsiz köpeğe işkence eden şahısa gözaltı

DİYARBAKIR'a bağlı Hani İlçesinde kendisine ait köpeklere başka bir sahipsiz köpeği parçalatan şahıs yakalandı.

A+A-

Olay görüntülerin sosyal medyaya düşmesi sonrası harekete geçen Hani Cumhuriyet Başsavcılığı şahıs hahkkında yakalama kararı çıkarttı.

Diyarbakır'ın Hani ilçesi, Gürbüz mahallesinde ikamet eden bir şahsın kendisine ait iki adet çoban köpeğine arazide bulunan sahipsiz bir köpeği parçalattığı ve bu görüntüleri cep telefonunu ile çekerek 02 Aralık 2018 Pazar günü N. K. isimli Twitter hesabından paylaştığı, görüntülerin birçok sosyal medya hesaplarında yayımlayan kişiye vatadaşlar tepki gösterdi.

Konuyla ilgili  yapılan açıklamada, "Meydana gelen olay ile ilgili olarak yapılan araştırmada; olayı gerçekleştiren şahsın N.K isimli şahıs olduğu tespit edilmesi üzerine bahse konu şüpheli 03 Aralık 2018 Pazartesi günü ikamet ettiği adreste yakalandı.

Hani Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine şahısla ilgili adli işlemlere başlanılmış, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince, gerekli idari yaptırım cezası uygulanmak üzere tanzim edilen evraklar ile birlikte olaya ait görüntüler Doğayı Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne gönderildi.

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, hayvan hakları ve hayvanlara yapılan eziyetlerin önlenmesine yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilmektedir." denildi.