1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sadece Kayapınar'dan 1 otobüs gerisi boş
Sadece Kayapınar'dan 1 otobüs gerisi boş

Sadece Kayapınar'dan 1 otobüs gerisi boş

DİYARBAKIR - Diyarbekirspor'un hafta sonu deplasmanda oynanacak olan ve en az şampiyonu belirleyecek olan karşılaşma için koca kentten sadece 1 otobüs tahsisi çıkması hayal kırıklığı yarattı.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG

İki Milyonluk nüfusu ile Türkiye'nin 12. büyük kenti olan Diyarbakır'da futbola verilen değer ancak bir otobüsle sınırlı kaldı. Oysa ki süper ligde mücadele edecek olan bir kulübün kent ekonomisine, turizmine, kentin reklamına doğrudan çok büyük etki ettiği ortadayken hafta sonu Kocaeli'de oynanacak olan Diyarbekirspor'un şampiyonluk maçı için sadece Kayapınar Belediyesinden 1 otobüs tahsisi taraftarları ve Kulübü hayal kırıklığına uğrattı.

Diyarbakırspor'a gönül veren taraftarlar duruma çok sert tepki koyarak üzüntülerini dile getirdiler. Hafta sonu Kocaeli'de oyanacak Darıca Gençlerbirliği karşılaşması için Türkiye'nin hemen her yerinden kendi imkanlarıyla, organizasyonlar hazırlayan Azrailler Grubu, özellikle İstanbul başta olmak züere, Diyarbakır, Mersin ve diğer çevre illerde organizasyonlala bu maç için yola çıkmaya hazırlanıyorlar.  Bir yanda  cebinde ki son 5 TL'yi vermeye çalışan taraftarlar bu kente başarılar yaşatmak adına çırpınırken öte yandan sosyla medyada boy boy gösteri yapanların kafalarını kuma gömmesi şaşkınlık yarattı.

Diyarbekirspor'un tek sponsoru ve onursal Başkanı Feyzi İlhanlı diğer yönetim kurulu üyeleriyle adete Diyarbakır'da kamp kurarak futbolculara moral veriyorlar.  Bu maçın sezonun en önemli kırılma maçı olduğu bilinciyle verilen değeri ortaya koyuyorlar.

Diyarbekirspor Yönetimi de bu maç için yapılan organizasyon çağrılarına sadece Kayapınar Belediyesinin destek olduğunu belirten sitem dolu bir açıklama yaptı.

BASINA VE KAMUOYUNA

Profesyonel futbol takımımız 10 Mart Cumartesi günü Darıca Gençlerbirliği ile deplasmanda şampiyonluk yolunda çok önemli bir maç oynayacak.Çok sayıda taraftarımız maça gelerek takımımıza destek olmak istiyor.Ne var ki şu ana kadar Kayapınar Belediyesi 1 adet otobüs tahsis etmiş olup taraftarlarımızın otobüs talebi diğer kent bileşenleri tarafından olumsuz karşılanmıştır.2 milyonluk kentte bunların yaşanması çok acıdır.Bu halkın parasıyla çarşaf çarşaf reklam yapan,şov yapan ve har vurup harman savuran zihniyet konu bu memleketin gençleri olunca neden kafalarını kuma gömmektedir?.

İmkanı ve kaynağı olan kurumların,kent bileşenlerinin bu kentte para kazananların tutumu içler acısıdır.Önümüzde ki günlerdi STK seçimleri var bizleri bir hassa arayıp oy isteyen adaylar taraftarın bu çağrısını neden geri çevirmişlerdir.Ama adaylar kendi reklamları için su gibi para harcıyor ve bu kentin takımının en önemli maçına 1 otobüs tahsis edemeyecek kadar duyarsız davranmaktadır.

Memleket sevgisi böyle mi oluyor?.Bu kente bu zihniyetle mi hizmet edeceksiniz?

Bu hususların halkımız tarafından bilinmesini istiyoruz.