1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Rektör Gül, proje okulunu ziyaret etti
Rektör Gül, proje okulunu ziyaret etti

Rektör Gül, proje okulunu ziyaret etti

DİYARBAKIR - Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, “Fen ve Sosyal Bilimler Projesi”nin uygulandığı Türkiye’nin sayılı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden biri olan Diyarbakır TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığınca Türkiye’nin farklı illerindeki 34 Anadolu İmam Hatip Lisesi, “Fen ve Sosyal Bilimler Projesi” kapsamına alındı. Projenin uygulandığı okullardan biri olan Diyarbakır TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi, eğitim-öğretim yılında projeyi en iyi şekilde uyguluyor.
 
Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne ziyarette bulundu. Gül’e ziyarette Genel Sekreter V. Yrd. Doç. Dr. Kenan Yakuboğlu da eşlik etti.
 
ÖĞRENCİLER BÜYÜK MUTLULUK YAŞADI
 
Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül’ü,  TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ömer Yıldırım, okul yöneticileri ve öğretmenler karşılarken, karşılarında Rektör Gül’ü gören öğrenciler büyük mutluluk yaşadılar. Okulun konferans salonuna sevgi gösterisi ve alkışlarla giren Rektör Gül, yıllardır tıp fakültesinde ders verdiğini ama hiç bu kadar heyecanlanmadığını bu coşku ve heyecanın kendisini çok mutlu ettiğini ifade etti.
 
“İMAM HATİP LİSESİ MEZUNUYUM”
 
Kendisinin de İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu söyleyen Gül, “Bende sizin gibi bu sıralardan geldim ve Rektör oldum. Benim hedefim Tıp Fakültesiydi çalıştım ve kazandım. Sevgili gençler başarmak istiyorsanız o zaman hedef koyacaksınız, umutsuzluğa düşmeyeceksiniz, azmedeceksiniz ve en önemlisi çalışacaksınız. O zaman hedeflerinize varısınız. Ben bunları hayatımda yaşadım. Cenabı Allah çalışana, çalıştığının karşılığını veriyor yani inanmayan bir insan da çalıştığı zaman ona da karşılığını veriyor. Onun için inanmak ayrı bir özellik ama, ben inanıyorum kaderimde varsa bu gelir bana nasip olur demek mümkün değil bunun için çalışacaksınız. Devletimiz sizler için çok iyi imkânlar sunuyor bizim zamanımızda bu tür imkânlar yoktu, bunun kıymetini bilin ve ona göre çalışın. Şimdiden üniversite sınavlarına hazırlanın, sürekli çalışırsanız bilgi donanımlı olursunuz. Zaman en büyük nimettir, zamanınızı lüzumsuz şeylerle heder etmeyin. Zamanınızın kıymetini bilin, zamanın telafisi yoktur ve zaman parayla dahi alınmaz” dedi.
 
ÖĞRENCİLER İÇİN İYİ BİR MOTİVASYON SAĞLADI
 
Samimi bir ortamda gerçekleşen söyleşide Rektörü Gül, öğrencilerden gelen soruları cevapladı. Rektör Gül’ün bu ziyaretinin İmam Hatip Lisesi öğrencileri için iyi bir motivasyon sağladığı gözlendi ve hatıra olarak toplu fotoğraf çekimi yapıldı. Daha sonra Rektör Gül, öğrencilerle vedalaşarak okuldan ayrıldı.