1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. PTT başvurusu nasıl yapılır?
PTT başvurusu nasıl yapılır?

PTT başvurusu nasıl yapılır?

PTT 5 bin personel alımı için başvurular başladı. Binlerce kişiye istihdam sağlayacak olan PTT 5 bin personel alımı için başvurular nasıl yapılır? Son başvuru tarihi ne zaman?

A+A-


PTT 5 bin personel alımı için başvurular alınmaya devam ediyor. Binlerce insana iş imkanı sağlayacak olan PTT personel alımı için vatandaşlar hangi meslek gruplarında alım  yapıldığı sorusuna yanıt arıyor. 21 Mayıs tarihine kadar sürecek olan başvurular için adaylar başvuru işlemlerini http://ik.ptt.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirebilecek.

PTT personel alımı için  PTT AŞ bünyesine, bin 623 postacı, 200 tekniker, 2 bin 625 gişe personeli, 82 avukat, 470 mühendis alımı için sınav başvuruları 21 Mayıs'ta sona erecek. PTT personel alımı başvuruları http://ik.ptt.gov.tr adresi üzerinden yapılacak.


Alınması planan bin 623 postacının, bini adaylardan 623'ü taşeronlardan, 2 bin 625 gişe personelinin de 2 bin 25'i adaylardan 600'ü taşeronlar arasından seçilecek.

PTT BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Müjdesi Bakan Arslan tarafından verilen sınavın başvuruları www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacak. Adaylar ilan edilen pozisyonlar için yapılacak yazılı sınavlardan yalnızca birine başvurabilecek.

Yazılı sınavlar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Samsun, Van, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Eskişehir, Kocaeli, Kayseri, Konya, Malatya, Erzurum olmak üzere 17 farklı merkezde gerçekleştirilecek.

Sözlü sınava, yazılı sınav puanı esas alınarak en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısının üç katı aday çağrılacak. İlan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve yedek aday belirlenecek.

Ücretin 60 lira olduğu sınavı kazananların kadrosu, idari hizmet sözleşmeli olarak yapılacak.