1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Polis öğrencilere oyuncak dağıttı
Polis öğrencilere oyuncak dağıttı

Polis öğrencilere oyuncak dağıttı

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde ana sınıfı öğrencilerine ilçe Emniyet Müdürlüğü tarafından oyuncak dağıtıldı.

A+A-

İlk olarak Mevlana Anaokulu daha sonra da Halide Edip Adıvar Anaokulu'ndaki minikleri ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey, Emniyet Müdürü Erkan Güneş ve Toplum Destekli Polislik Bürosunda görevli polis memurlarından oluşan heyet, miniklerle gün boyunca yakından ilgilenerek onlara teker teker oyuncak dağıttı. Ana sınıfı öğrencilerinin oyunlarına zaman zaman iştirak eden Atabey ile Güneş'in öğrencilerle olan sıcak diyalogları dikkat çekti.

Okul öncesi öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen etkinliğe ilişkin değerlendirmede bulunan İlçe Emniyet Müdürü Emniyet Müdürü Erkan Güneş, öğrencilerin bu sayede polisleri daha iyi tanıma fırsatı yakaladıklarını ifade ederek, “Ana sınıfı öğrencilerinin polisleri daha iyi tanımaları ve onlara daha fazla sevgi göstermelerini sağlayacak bu uygulamayla hem öğrencileri sevindiriyoruz, hem de onları kendi sınıflarında, ortamlarında ziyaret etme imkanı yakalıyoruz. Kısa zaman içinde ilköğretim öğrencilerimizi de kapsayacak yine bir kitap projemiz olacak. Bu yönde TÜBİTAK nezdinde gerekli girişimlerde bulunduk. Oyuncaklarını alan yavrularımızın mutluluklarını yüzlerinde okuyabiliyoruz. Hepsinin ileride başarılı olmasını ve vatanları, milletleri için iyi hizmetler yapmasını diliyorum” dedi.

İlçe merkezinde faaliyet gösteren okul öncesi eğitim veren anasınıflarına yönelik İlçe Emniyet Müdürlüğünün Toplum Destekli Polislik ekseninde gerçekleştirdiği bu çalışmanın öneminin altını çizen Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey, gösterilen ilgi ve alakandan ötürü başta İlçe Emniyet Müdürü Erkan Güneş olmak üzere tüm emniyet mensuplarına teşekkür etti. Çocuklarda okul öncesi eğitimin önemine dikkat çeken Atabey, “Okul öncesi eğitim, çocuğun ileri ki yaşamını doğrudan etkileyen çok önemli bir unsurdur. Bu dönem özellikle 3-6 yaş arası çocuklar için çok kritik bir dönemdir. Bu evrede öğrenme çok hızlıdır, fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimin yaygın olduğu bir zaman dilimidir. Bu dönemi verimli geçiren öğrencilerin ileri ki öğrenim yaşamlarında başarılı oldukları gözlenmiştir. Bu minvalde velilerimizden ricamız, çocuklarını okul öncesi eğitim imkanlarından mahrum etmesinler” dedi.