1. HABERLER

  2. DIŞ HABERLER

  3. Para çalmak için girmiş, uyanan Damla'yı öldürmüş
Para çalmak için girmiş, uyanan Damla'yı öldürmüş

Para çalmak için girmiş, uyanan Damla'yı öldürmüş

Bulgaristan'da Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kırcaali'nin Mestanlı ilçesinde Damla Güner'i (7) boğarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan Mehmet Hasan, savcılık sorgusunda cinayeti itiraf ederek, "Para çalmak için girdim. Damla uyanınca ağzına koli b

A+A-

Mestanlı ilçesinde Damla Güner'in ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan küçük kızın annesi Saadet Musa'nın (40) kuzeni Mehmet Hasan, cinayeti itiraf etti.

Savcılık sorgusunda amacının öldürmek olmadığını anlatan Mehmet Hasan'ın, "Eve para çalmak için girmiştim. Damla uyanınca bağırmaması için ağzını koli bandı ile yapıştırdım. Amacım onu öldürmek değildi" dediği öğrenildi.

Küçük kızını evde yalnız bıraktığı için gözaltına alınan anne Saadet Musa ise işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Damla Güner'in ölümü Bulgaristan'da yaşayan Türkleri üzüntüye boğdu. Boğularak öldürülen Damla'nın cenazesi bugün Mestanlı'da gözyaşlarıyla toprağa verildi.

DAMLA'YI 6 BİN KİŞİ UĞURLADI

Bulgaristan da Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kırcaali'nin Mestanlı ilçesinde öldürülen Damla Güner (7) yaklaşık 6 bin kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi. Mestanlı Belediyesi, öldürülen Damla için 'yas günü' ilan ederek, bayrakları yarıya indirdi. Olaydan sonra gözaltına alınıp, dün serbest bırakılan anne Saadet Musa ve Belçika’da çalışan babası da cenazeye katıldı.

Mestanlı imamı Güner Mahcur cenazede çok üzgün olduklarını belirterek, "Söylenecek söz yok. Sözün bittiği yerdeyiz. Acımız büyük. Allah inşallah yakınlarına sağlık ve selamet versin” dedi. Mestanlı Belediye Başkanı Sunay Hasan da Damla'nın mezarına çiçek bıraktı.

İKİ KEZ TATBİKATA GETİRİLDİ

Küçük Damla'yı öldürdüğünü itiraf eden katil zanlısı Mehmet Hasan, Bulgar savcılık görevlileri tarafından dün iki kez olay yerine tatbikaa getirildi. Katil, yeğenini öldürmek niyetinde olmadığını, anahtarı bulunan eve para çalmak için girdiğini, ancak kız uyanınca onun ağzını bantladığını anlattı. Küçük kızın öldürüldüğü evin anahtarı ise zanlı Mehmet Hasan'ın evinin önünde bir su kuyusunda bulundu.

Katil zanlısı Mehmet Hasan’ın ailesi de Damla’nın cenazesine katıldı. Baba Hasan, cenazeden görüntü almak isteyen gazetecilere tepki gösterdi.