1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Özel Güvenlik görevlisi Sertifikası Nasıl Alınır?
Özel Güvenlik görevlisi Sertifikası Nasıl Alınır?

Özel Güvenlik görevlisi Sertifikası Nasıl Alınır?

Kentleşmenin ve toplu şekilde yaşamın sağladığı birçok farklı avantaj, teknolojinin günümüzde ulaştığı seviyeyle birleşince, şehirlerde çok katlı toplu sitelerde yaşam sürekli artmaya devam ediyor.

A+A-

Kentleşmenin ve toplu şekilde yaşamın sağladığı birçok farklı avantaj, teknolojinin günümüzde ulaştığı seviyeyle birleşince, şehirlerde çok katlı toplu sitelerde yaşam sürekli artmaya devam ediyor. Böylesi toplu halde yaşamın sağladığı çok çeşitli avantajlar bulunuyor. Birçok farklı hizmetin, kişilere ulaştırılması konusunda büyük bir kolaylık oluşuyor ve bu da yaşam kalitemizi arttıran bir unsur olarak öne çıkıyor. Özel güvenlik sistemi, kurumların ve yanı sıra özel kişilerin her türlü duruma karşı güvenliğini sağlayan, alanında eğitilmiş güvenlik görevlilerinin sağladığı hizmettir. Her güvenlik görevlisi, geçtikleri çeşitli eğitimlerin ardından sahip oldukları özel güvenlik sertifikası ile görevlerini icra ederler.

 

İçişleri Bakanlığı’ nın yetkili kıldığı kuruluşlar tarafından verilen eğitimlerin ardından yapılan yazılı sınav sonrasında alınabilen özel güvenlik sertifikası, ilgili şartları sağlayan, eğitim süresini tamamlayan ve yazılı sınavdan başarılı olan kişilere verilir. İzmir özel güvenlik kursu ve özel güvenlik firması olarak faaliyet gösteren Deltaş özel güvenlik, alanında profesyonel eğitimci kadrolarıyla eğittiği güvenlik görevlileri tarafından sağlanan, her ihtiyaca yönelik farklı koşullar altında sunulan güvenlik hizmetleri sağlıyor.

 

Özel güvenlik kursu, güvenlik personeli olarak hizmet vereceği alanlarda karşılaşabileceği her türlü olağan üstü duruma karşı hazırlıklı, planlı ve programlı bir şekilde her tür duruma müdahale edebilen profesyoneller yetiştirmek amacıyla verilir. Bu türlü bir profesyonelliği sağlayabilecek personel yetiştirilmesi, İçişleri Bakanlığı tarafından belirli kuruluşlara verilmiştir. Deltaş Özel Güvenlik bu alanda üstün bir performans sergileyebilmek amacıyla, alanında uzman kişilerden kurulu eğitimci kadrolarıyla, farklı alanlarda silahlı ve silahsız eğitimler veriyor. Özel güvenlik olabilmek için gereken şartlara sahip herkes tarafından alınabilen bu eğitim süreci sonunda, başarılı olan kişiler, yazılı sınava giriyor ve burada da başarılı olması halinde özel güvenlik sertifikası almaya hak kazanıyor. Sertifikalarını alan tüm güvenlik görevlileri, kapasiteleri ve aldıkları eğitimlere göre farklı kuruluşlar ve özel kişilerin ihtiyaç duyduğu alanlarda özel güvenlik görevlisi olarak faaliyet gösteriyorlar. Güvenliği profesyonel kişilere bırakan tüm kuruluşlar ve özel kişiler, ayrıca bu alanda yapılan tüm masrafları vergilerinden düşebiliyorlar. İşi ehline bırakmanın güveni ve huzuruyla gündelik yaşamlarını devam ettirebiliyorlar.