1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Özel Bilfen Okulları'nda Çanakkale zaferi canlandırıldı
Özel Bilfen Okulları'nda Çanakkale zaferi canlandırıldı

Özel Bilfen Okulları'nda Çanakkale zaferi canlandırıldı

DİYARBAKIR - Diyarbakır Özel Bilfen Okulları'nda 18 Mart 1915 tarihinde kazanılan Çanakkale Zaferi için düzenlenen etkinlikte öğrenciler zaferi canlandırdı.

A+A-

Okulun konferans salonunda düzenlenen etkinliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Öğrencilerden oluşan temsili ekipler, savaş koşullarını andıran gösteri yaptı.

Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte savaşta kullanılan elbise ve malzemeleri kullanan öğrenciler ayrıca günün anlam ve önemini anlatan şiirler okudu; konuşmalar yaptı.
Okulun Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Karakoç da,18 Mart 1915 tarihinde kazanılan Çanakkale Zaferi için bir mesaj yayınladı. Karakoç, 18 Mart 1915'te kazanılan Çanakkale Zaferi'nin kardeşlik destanı olduğunu ifade etti.

Dedelerinden birinin Çanakkale'de şehit olduğunu dile getiren Karakoç, "Benim iki dedem savaşa gidip dönmemiştir. Biri Rus harbinde, biri de Çanakkale'de şehit olmuştur. Çanakkale'de vatan ve namus için şehit düşen birçok ırktan, mezhepten ve yöreden atalarımız vardır. Çanakkale, kardeşliğimizin pekiştiği yerdir. Tüm dünyaya karşı göğsümüzü siper ederek destan yazdığımız eşsiz zaferdir. Kardeşliğimizin temeli çok sağlamdır, onu kimse yıkamaz. Aziz şehitlerimizi özlemle ve rahmetle anıyoruz" dedi.

(İHA-AKK-Y)

18.03.2017 13:47:06 TSI
NNNN