1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğretmenlerle buluşmaya başlandı
Öğretmenlerle buluşmaya başlandı

Öğretmenlerle buluşmaya başlandı

DİYARBAKIR - 2018-2019 Eğitim öğretim yılı başlamadan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Mesleki çalışma kapsamında yaklaşık 2000 öğretmenle her zümre ayrı ayrı olacak şekilde seminer çalışmaları yapıldı.

A+A-

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın AK ve Şube Müdürleri katıldı. Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak’ın konuşmasıyla başladı. Ak, öğretmenleri selamlayıp okullardaki eğitim çalışmalarının içeriklerini ve programları yerinde görmek için okulları her yıl olduğu gibi bu yılda da ziyarette bulunacağını belirtti. Özellikle öğrencilerle ilgili eğitim kalitesini artırmak amacıyla öğretmenlerden daha özverili çalışmalarını istedi. Ak, “İlçe Milli eğitim Müdürlüğü olarak benimsemiş olduğumuz ilkelerin başında ‘İnsan için hayatta ekmekten sonra en önemli şey eğitimdir.’ Çünkü eğitim, insanın düşünce dünyasını bilgiyle imar ve inşa ederek davranışlarını düzeltir. Okullarımız öğrencilerimizi hayatta hazırlayacak yuvalardır. Dolayısıyla çocuklarımızı gençlerimizi eğitim olanaklarıyla ne kadar buluşturabilirsek, ne kadar iyi yetiştirebilirsek yarınlarımız o kadar aydınlık olacaktır” dedi.

“OKUL VELİ İŞBİRLİĞİ ÖNEMLİ BİR ETKENDİR”

Çocukların ve gençlerin kendilerine, vatana, millete yararlı bireyler olarak geleceğe hazırlanması görevi de kendilerine düştüğünü ifade eden Ak, “Bu amaçla okullarımızda her türlü alt yapı eksikliklerini gidermek, çocuklarımıza en iyi şartlarda eğitim imkânı sunmak üzere tüm hazırlıkları yapmaya, gerekli tedbirleri almaya gayret göstermeliyiz. Velilerinde olumlu ve yönlendirici katkılarını göz ardı etmeden okul veli işbirliği içerisinde çalışılması ve çocuklarımıza yapacakları rehberlik; onların üretken, araştıran, yorumlayan, sağlıklı bireyler olarak yetişmesinde önemli bir etkendir. Gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurabilmemiz için bilgi ve donanıma sahip olmamız gerektiğinin bilincinde olarak çocuklarımıza ve gençlerimize yaptığımız yatırımlara özen göstermeye, bunları kaliteyle sürdürmeye devam edeceğiz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yol olmaktan yarınlarını teminat altına alma gayretlerinden alıkoymayacaktır. Bu inançla yola çıktık ve amacımız düşünen, sorgulayan, inceleyen araştıran kafa yoran bir ilim irfan sahibi, sorumluluk sahibi, üretken ve üreten bir gençlik oluşturmaktır. Bunu başardığımızda öz değerleriyle zenginlikleriyle gelişen ve büyüyen üreten milli ve yerli güçlü bir gelecek oluşturmuş oluruz” dedi.

“ÖĞRETMENLER, GELECEĞİ İNŞA ETME YOLUNDA EN BÜYÜK GÜÇ”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ak, konuşmasında öğretmenlere çağrıda bulunarak devam etti. Öğretmenlerin, nesillerin yetişmesinde ve geleceği inşa etme yolunda en büyük güç olduğunu belirten AK, öğretmenler için gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, tarihimizi, kültürümüzü, değerlerimizi sizlerin desteği ve özverisiyle aktarabileceğimizi bilincindeyiz. Milli kültürü ve değerleri yaşatmanın en temel yolunun eğitimden geçiyor. Mukaddesatımızın ve kültürümüzün aktarılmasında, ülkemizin güçlü yarınlara taşınmasında en etkin rolün siz üstlenecek, çağın yeniliklerine hakim, üreten, bilim ve teknolojide geleceğe yön veren, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için çıktığımız bu yolda birlikte omuz omuza yürüyeceğiz” diye konuştu.