1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Öğrencilerin tehlikeli yolculuğu
Öğrencilerin tehlikeli yolculuğu

Öğrencilerin tehlikeli yolculuğu

ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'nde, merkeze 3 kilometre mesafede bulunan Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, okul çıkışı evlerine dönerken tehlikeler yaşıyor.

A+A-

Buldukları araçlara binmeye çalışan öğrenciler, zaman zaman traktör römorku, kamyonet kasalarında yolculuk yapmak zorunda kalıyor.Daha önce ilçe merkezinde bulunan Silopi Endüstri Meslek Lisesi, bu eğitim yılında ilçeye 3 kilometre mesafede yapılan yeni binasına taşındı. Sabah ilçe merkezinden minibüslerle okula giden öğrenciler, eve dönüş yolunda büyük sıkıntı yaşıyor.
 
TEHLİKELİ YOLCULUK
 
Bölgede minibüslerin az olması nedeniyle öğrenciler evlerine dönmek için otostop yapıyor. Bazı öğrenciler ise ilçe merkezine giderken durdurdukları kamyonet ve traktör kasalarına binerek evlerine gidiyor. Kasalara dolan öğrenciler zaman zaman düşme tehlikesi yaşarken, bazı öğrencilerin araçların arkalarından koşup, kasalara asılı halde gittikleri görüldü. Öğrenciler, henüz servis sorunlarının çözümlenmediğini belirterek, evlerine dönmek için bu yolu kullanmak zorunda kaldıklarını söyledi. Okul önüne bir üst geçitte yapılmasını isteyen öğrenciler, "Her an bir kaza yaşanabilir, yetkililerin ulaşım sorunumuzu çözmesini istiyoruz" dedi.
 
Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de okula servis sağlanması için ihale çalışmalarının sürdüğünü belirtti.