1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ofis-Sen'den Yağmur'a destek
Ofis-Sen'den Yağmur'a destek

Ofis-Sen'den Yağmur'a destek

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yusuf Yağmur'un görevden alınmasına tepkiler büyüyor.

A+A-

Türkiye Demokratik Ofis Sendikası (Ofis-Sen) Mardin İl Başkanı Veysi Yılmaz, Prof.Dr Yusuf Yağmur'un başhekimlik görevinden alınmasının manidar olduğunu belirterek “Bu kadar başarılı bir başhekimin daha ileri makamlara getirilmesi beklenirken görevden alınması manidardır” dedi.

Başhekim Yusuf Yağmur'un sağlıkta yaptığı reformlarla yeniliklerle ve özellikle sağlıkta dönüşüm projesini bölgeye getirip oturtan bir kişi olduğunu sözlerine ekleyen Yılmaz, “Bu kadar başarılı çalışmaları ile bölge halkının günlünde taht kuran birinin başhekimlik görevinden alınması bizi ve bölge halkımızı derinden üzmüştür ve yaralamıştır. Yusuf Yağmur bölgemizde çok sevilen sayılan önemli bir değerdir bütün hastalarla birebir ilgilenen ve gecegündüz demeden mesai kavramı gözetmeksizin bütün halka eşit mesafedeydi ve çok başarılı bir başhekimdi bundan dolayıda şahsım dahil çoğu sivil toplumunda beğenisini ve taktirini toplamıştı ve bununla ilgilide başarılarından dolayıda bölgemiz adına kendilerine başarılı hizmetlerinden ve çalışmalarından dolayıda plaket vermiştik. Bu kadar sevilen bir insanın sevgisini kazanmış bir başhekiminin dahada ileri makamlara getirilmesi beklenirken görevden alınması manidardır.” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a seslendiğini belirten Yılmaz, “Sağlıkta devasa projeleri hayata geçirdiğiniz ve sağlıkta dönüşüm projesiyle ülkemizde büyük bir çıta yakaladığınız ve sağlıkta büyük mesafeler katedildiği herkesin takdiri ve malumuyken. Bölgemizi ilgelendiren Yusuf Yağmur hocamızın bölge halkı tarafından bu kadar sevilirken ve sıfırdan devasal bir hastaneyi yoktan vareden ve müthiş standartla milletimizin hizmetine koymuşken ve sivil toplumlar tarafından bu başarılı hizmetleri taktir plaketleri ile ödüllendirilirken başhekimizin görevden anlamış değiliz ve bölge halkı üzüntüye boğulmuştur derinden yaralanmıştır. Çünkü hastaların adeta babası konumuna gelen yusuf hocanın görevden alınması sağlık hizmetlerinde sekteye uğraması demektir. Bu yüzden bölge halkımızın mağduriyetin giderilmesi ve sağlıkta tam anlamıyla hizmet alabilmesi için Sağlık Bakanımız Recep Akdağ'ın bu konuda insiyatif alıp bir an önce Başhekimimiz Yusuf Yağmur'a görevinin iadesini yada önemli bir görev ile ödüllendirilmesi gerekirken anlatılmayacak kadar güzel hizmeti hiç sayarak görev verilmemiştir” dedi.